Polski Amazon uruchamia druk książek na żądanie dla samopublikujących autorów

6 września 2022

Amazon.pl informuje o uruchomieniu w Polsce usługi druku książek na życzenie. Opcja ta umożliwia niezależnym autorom samodzielną publikację swoich dzieł w twardej i miękkiej oprawie w ramach Amazon Kindle Direct Publishing.

Usługa działa w ten sposób, że po złożeniu zamówienia książki są drukowane, a następnie wysyłane z drukarni umożliwiającej najszybszą dostawę do czytelników. Amazon posiada drukarnie w wielu lokalizacjach, w tym między innymi we Wrocławiu.

„Usługa druku na życzenie Amazon znacznie ułatwia uznanym autorom, jak i początkującym pisarzom udostępnianie dzieł w formie fizycznych książek milionom czytelników na całym świecie. Jesteśmy bardzo podekscytowani jej uruchomieniem na Amazon.pl” – mówi Mourad Taoufiki, dyrektor generalny Amazon.pl.

Książki samopublikujących polskich autorów do tej pory były dostępne na Amazonie w ramach Kindle Direct Publishing jedynie w formie elektronicznej. Dzięki wprowadzeniu nowej usługi będą do kupienia również w formie tradycyjnej. Dzięki usłudze druku na żądanie autorzy mogą liczyć na dodatkowe źródło przychodów, uzyskując 60% opłat licencyjnych od sprzedanego egzemplarza.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy