Polscy raperzy nagrali utwór w hołdzie Stephenowi Kingowi

8 listopada 2017


Stephen King inspirował już twórców wielu dziedzin sztuki. Tym razem hołd składają mu polscy raperzy. Duet Toczek i Biały z gościnnym udziałem Filipka nagrali utwór zatytułowany po prostu „Stephen King”.

Trudno ocenić, jak dobrze artyści poznali dorobek pisarza, ale tytuły jego książek opanowali wzorowo i to właśnie na nich zbudowali tekst piosenki. Jak wyliczyliśmy, wymieniają ponad 25 dzieł Kinga, w tym te najsłynniejsze, jak „Miasteczko Salem”, „Lśnienie”, „Misery”, „Martwa strefa” czy „Cmętarz zwieżąt”.

Byłoby jednak niesprawiedliwe twierdzić, że Toczek i Biały nie czytali książek Kinga. Ten pierwszy wspominał w wywiadach, że lubi sięgać po literaturę, a drugi udostępniał nawet na swoim profilu na Facebooku jedną z posiadanych powieści amerykańskiego pisarza.

Również samo nagranie ma zachęcić odbiorców do sięgnięcia po dorobek Kinga. W końcu do tych swoich fanów, którzy nie są zorientowani, o co chodzi w tekście, zwracają się następującymi słowami: „Jeżeli mówisz 'nie kminię’, no to wbij do biblioteki, nie na Rap Genius” (Rap Genius to serwis internetowy publikujący interpretacje i tłumaczenia tekstów utworów hip-hopowych ? przyp. red.).

Utwór „Stephen King” promuje najnowszy album duetu zatytułowany „#TruskulAlert”. Poniżej możecie posłuchać go w całości:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy