Polona – startuje nowa wersja Cyfrowej Biblioteki Narodowej

18 czerwca 2013

Polona - 1
W czwartek 20 czerwca o godzinie 12.00 wystartuje nowa odsłona Polony, czyli Cyfrowej Biblioteki Narodowej. Uroczysta premiera odbędzie się podczas konferencji prasowej w siedzibie Biblioteki Narodowej przy Al. Niepodległości 213 w Warszawie.

Odświeżona wersja Polony ma być nowoczesnym portalem, który udostępni w sieci zbiory Biblioteki Narodowej ? książki, rękopisy, czasopisma, druki ulotne, ryciny, rysunki, fotografie, pocztówki, obrazy, nuty oraz mapy, prezentując kulturalne dziedzictwo Polski, jej wielowiekowe tradycje oraz dokonania jej najwybitniejszych obywateli.

Nowa wersja portalu zbudowana została od początku z wykorzystaniem najnowszych technologii i z uwzględnieniem potrzeb współczesnych użytkowników oczekujących od biblioteki cyfrowej funkcji znanych z portali społecznościowych (łatwe dzielenie się znalezionymi obiektami ze znajomymi) i wiodących wyszukiwarek (intuicyjne, nowoczesne wyszukiwanie interesujących nas pozycji).

Zgodnie z zapowiedziami nowa Polona ma być narzędziem pozwalającym na powszechne otwarcie dla czytelników skarbca i magazynów Biblioteki. Codziennie na pierwszej stronie prezentowane będą najciekawsze i najcenniejsze zbiory. Możemy również oczekiwać materiałów, które zostaną udostępnione po raz pierwszy. Portal wyposażono w wygodne narzędzia do pracy ze zbiorami, pojawi się również możliwość pobieranie skanów w najwyższej jakości.

Na załączonych do news fotografiach możecie zobaczyć pierwsze, niewielkie fragmenty nowej wersji portalu.

Polona - 2

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy