Pół tysiąca egzemplarzy „Labiryntu duchów” Zafóna ukrytych w księgarniach w całej Polsce. Znajdź i kup przed premierą za złotówkę

6 października 2017


Polski wydawca „Labiryntu duchów” Carlosa Ruiza Zafóna przygotował niespodziankę dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać zapowiedzianej na 11 października premiery finałowego tomu cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Już w sobotę 7 października w księgarniach w całej Polsce ukryte zostanie pół tysiąca egzemplarzy powieści. Każdy, kto wytropi książkę, będzie mógł ją nabyć za symboliczną złotówkę i zacząć lekturę na kilka dni przed pozostałymi czytelnikami.

„Niektórzy sądzą, że to książka wybiera nas” ? to jedno z najbardziej znanych i najczęściej cytowanych zdań z powieści Carlosa Ruiza Zafona. Teraz polscy czytelnicy będą mogli poczuć się jak bohaterowie książek hiszpańskiego pisarza, o ile książki ich wybiorą. W sobotę 7 października, czyli na cztery dni przed oficjalną premierą, w księgarniach w całej Polsce na szczęśliwych znalazców będzie czekało pół tysiąca egzemplarzy powieści „Labirynt duchów”. Książki zostaną ukryte na terenie sklepów. Ci, którzy odnajdą powieść, będą mogli kupić ją za symboliczną złotówkę.

W czasach, gdy statystyki alarmują o spadku czytelnictwa wśród Polaków, rola małych, często rodzinnych księgarń jest niezwykle ważna. Tam bowiem pracują ci, którzy znają i kochają książki. To oni są najbliżej czytelników, posiadają niezwykłą umiejętność dobrania lektury tak, by stała się niezapomnianą przygodą. To właśnie księgarzy Carlos Ruiz Zafón uczynił pierwszoplanowymi bohaterami swojej sagi o potędze literatury.

W akcji weźmie udział łącznie sto dwadzieścia księgarń w stu miastach na terenie naszego kraju. Oto pełna lista miejscowości: Bartoszyce, Bełchatów, Białystok, Bielsko – Biała, Biłgoraj, Bochnia, Bydgoszcz, Cieszyn, Elbląg, Ełk, Garwolin, Gdańsk, Giżycko, Golub-Dobrzyń, Gorlice, Gorzów Wlkp., Grudziądz, Jarosław, Jasło, Jędrzejów, Kalisz, Kędzierzyn Koźle, Kielce, Kłobuck, Koło, Kraków, Kraśnik, Krosno, Lidzbark Warmiński, Limanowa, Lublin, Łańcut, Łódź, Maków Podhalański, Malbork, Mińsk Mazowiecki, Mława, Mrągowo, Mszana Dolna, Myślenice, Niepołomice, Nowe Miasto, Lubawskie, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostróda, Oświęcim, Pabianice, Parczew, Piotrków Trybunalski, Poznań, Proszowice, Przemyśl, Przeworsk, Pszczyna, Puck, Raba Wyżna, Rabka, Racibórz, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Sandomierz, Sieradz, Skierniewice, Skwierzyna, Słupca, Sochaczew, Sopot, Stalowa Wola, Starogard Gdański, Staszów, Strzelce Opolskie, Swarzędz, Szczecin, Szczytno, Tarnów, Tomaszów Mazowiecki, Wadowice, Warszawa, Wieluń, Wodzisław Śląski, Wrocław, Wyszków, Zabrze, Zakopane, Zamość, Zawiercie, Ząbki, Zduńska Wola, Zgierz, Zgorzelec, Zielona Góra, Żory, Żywiec

W sobotę 7 października punktualnie o godzinie 8:00 na wydarzeniu akcji „To książka wybiera nas” na Facebooku wydawnictwo Muza poinformuje, do których księgarni powinniście zajrzeć.

Akcja jest niespodzianką od wydawcy dla wszystkich wielbicieli hiszpańskiego pisarza. Do tej pory trzy tomy serii o Cmentarzu Zapomnianych Książek sprzedały się w naszym kraju w nakładzie ponad 1,5 miliona egzemplarzy. W pierwszej powieści syn antykwariusza Daniel Sempere, zgodnie z rodzinną tradycją, udał się z ojcem w miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek, gdzie musiał wybrać dla siebie jedną książkę, by ocalić ją od zapomnienia. Wiedziony przeczuciem, spośród setek tysięcy tomów sięgnął po jeden, który na zawsze zmienił jego życie. Wydawnictwo Muza liczy, że podobną przygodę mogą przeżyć czytelnicy, którzy wybiorą się na poszukiwanie ukrytych egzemplarzy „Labiryntu duchów”.

Jeśli uda wam się odnaleźć swój egzemplarz, pochwalcie się nim na Instagramie z hashtagiem #labiryntduchow. Dzięki temu będzie wiadomo, gdzie książki mają swój nowy dom.

Carlos Ruiz Zafón

Akcja „Labiryntu duchów” rozgrywa się w Hiszpanii w mrocznych czasach frankistowskiego reżimu. Rozkaz policji politycznej prowadzi agentkę Alicję Gris z Madrytu z powrotem do rodzinnej Barcelony. Zlecenie pochodzi z najwyższych sfer władzy, jest ściśle tajne, a dotyczy nagłego i utrzymywanego w tajemnicy zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Alicja razem z przydzielonym jej kapitanem policji Vargasem mają na jego odnalezienie zaledwie kilka dni. Idąc tropem rzadkiego egzemplarza książki barcelońskiego pisarza Victora Mataixa „Labirynt duchów VII”, który minister otrzymał przed porwaniem, trafiają do księgarni Sempere i Synowie przy ulicy Santa Anna. Wizyta w niezwykłym antykwariacie sprawi, że wyrachowana i pozbawiona skrupułów agentka jak przez mgłę zacznie sobie przypominać tajemnicze obrazy z dzieciństwa. Odtąd równolegle zacznie prowadzić prywatne śledztwo, a odpowiedzi, które znajdzie, narażą nie tylko jej życie na niebezpieczeństwo. „Labirynt duchów” przyniesie czytelnikom dopełnienie opowieści, która już stała się legendą. Oficjalna polska premiera książki zapowiedziana jest na 11 października. Przedpremierowy fragment powieści możecie przeczytać na naszej stronie.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy