banner ad

Pojawił się pierwszy zwiastun „Salingera”

14 czerwca 2013

Salinger - zwiastun
Wytwórnia filmowa The Weinstein Company opublikowała zwiastun zapowiadanego na wrzesień dokumentu zatytułowanego „Salinger”, który ma odsłonić tajemnice i obalić mity narosłe wokół postaci autora „Buszującego w zbożu”.

Shane Salermo spędził około ośmiu lat życia i zainwestował 2 miliony dolarów, aby nakręcić film o jednym z największych odludków w historii amerykańskiej literatury. W tym czasie reżyser przepytał ponad 150 osób związanych z Salingerem ? nie tylko uznane sławy, ale również jego współpracowników, jak i tych, którzy znali go na stopie prywatnej. „To byli ludzie, którzy milczeli przez 40 lub 50 lat. Wielu z nich nie chciało go zawieść. Po jego śmierci i tylu latach milczenia potrzebowali jakiegoś katharsis. Kiedy włączono kamerę, mieli wiele do powiedzenia” ? tłumaczył Salermo w wywiadzie, udzielonym przed kilkoma miesiącami.

Dokument, który już przed premierą uznawany jest za literackie wydarzenie za oceanem, budzi u czytelników Salingera spore oczekiwania. Najwięcej mówi się o tajemniczej osobie, o którą reżyser zabiegał od lat, gdyż „publika nigdy o niej nie słyszała”, a był to „ktoś, kto miał głęboki i bliski związek” z pisarzem. Decyzja o możliwości przeprowadzenia wywiadu zapadła dopiero po śmierci Salingera w 2010 roku. Wiele spekuluje się także o pilnie strzeżonym, kilkuminutowym fragmencie, którego nie udostępniono do obejrzenia nawet najbardziej zaufanym dziennikarzom.

Kinowa premiera dokumentu zaplanowana jest na 6 września 2013 roku. Dwugodzinnemu filmowi towarzyszyć będzie obszerna, 800-stronnicowa książka pt. „Prywatna wojna J. D. Salingera”.

Opublikowany wczoraj pierwszy zwiastun „Salingera” zapowiada się intrygująco. O pisarzu i jego najsłynniejszym dziele wypowiadają się w nim m.in. John Cusack, Tom Wolfe i Martin Sheen. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy