banner ad

Podszywał się pod zuluską dziewczynę – został wschodzącą gwiazdą kobiecej literatury w RPA

24 czerwca 2013

Maphoto - zuluska dziewczyna
30-letni Mike Maphoto z Polokowane w RPA uruchomił bloga pod nazwą Pamiętnik Zuluskiej Dziewczyny, gdzie opisuje przeżycia młodej czarnoskórej studentki przechodzącej długą drogę od lepianek do drogich apartamentowców. Efekt? Pół miliona odwiedzających w ciągu pierwszych 2 tygodni, propozycja wydania książki oraz nakręcenia serialu telewizyjnego.

Pomysł, aby założyć bloga, pojawił się u Maphoto, magistra prawa i właściciela firmy transportowej, jako żart, na który wpadł wśród przyjaciół po meczu piłki nożnej. Wpisy publikowane przy pomocy telefonu komórkowego spotkały się ze zdumiewającym odzewem wśród młodych kobiet, które odnalazły w losach zuluskiej dziewczyny ślady własnych przeżyć.

Wraz z popularnością przyszło zainteresowanie mediów i wydawców. Maphoto został okrzyknięty głosem nowego pokolenia młodych Afrykańczyków z RPA. Pojawiły się wszakże głosy rozczarowania wśród niektórych czytelniczek, kiedy okazało się, że historii zamieszczonych na blogu nie opisuje zuluska studentka, a nieco starszy, 30-letni mężczyzna, jednak większości czytelników to nie przeszkadza. Jak tłumaczy sam zainteresowany w rozmowie z gazetą „City Press”, temat młodych dziewczyn, które opuszczają rodzinne domy, gdzie były surowo wychowywane w tradycyjnych wartościach, i wyjeżdżają do dużych miast, aby imprezować bez jakichkolwiek zahamowań, jest kontrowersyjny i nikt o nim nie chce pisać: „Tak więc facet opowiadający dziewczyńską historię jest lepszy niż dziewczyna, która nie opowiada żadnej historii.”

Maphoto nie jest pierwszym mężczyzną, który podbił serca czytelniczek, kryjąc swoją prawdziwą tożsamość. Niedawno pisaliśmy m.in. o 89-letnim weteranie wojennym i byłym autorze westernów, który pod pseudonimem Jessica Blair opublikował 22 romanse cieszące się dużą popularnością wśród brytyjskich czytelniczek.

fot. Facebook/MMaphoto

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy