Po blisko 10 latach Artrage kończy ze sprzedażą e-booków w tematycznych pakietach. Udostępniono pożegnalny zestaw

16 października 2022

ArtRage rezygnuje od października z regularnego wypuszczania pakietów e-booków w modelu „płać, ile chcesz”. Na stronie udostępniono pożegnalny pakiet, w którym znalazły się elektroniczne wersje książek opublikowanych pod szyldem platformy.

Przez blisko dekadę ArtRage oferował pakiety książek cyfrowych, które czytelnicy mogli nabywać od praktycznie dowolnej kwoty. System polegał na sprzedaży trzech wielkości zestawów – za najmniejszy, podstawowy, płaciło się tzw. „co łaska” (później wprowadzono minimalną kwotę 2 złotych), za kolejny, który kosztował więcej niż aktualna średnia cena pakietu, otrzymywało się o kilka tytułów więcej, natomiast za stałą kwotę (a później za dwukrotność średniej ceny) kupowało się komplet. Co więcej, czytelnicy mogli sami decydować, jaka część zapłaconej kwoty trafi do autorów, ArtRage czy fundacji, którą platforma wspierała.

O popularności inicjatywy niech świadczy fakt, że do tej pory w różnych zestawach tematycznych sprzedano 134 825 pakietów, w których znalazło się blisko 1,1 miliona e-booków. Teraz jednak postanowiono zrezygnować z tej formy udostępniania ciekawej literatury. ArtRage w ostatnim czasie rozwija różne gałęzie swojej działalności, m.in. wydawniczą. Na pożegnanie zaproponowano więc czytelnikom zestaw cyfrowych wersji książek, które platforma wydała samodzielnie lub we współpracy z Książkowymi Klimatami.

„Formuła pakietów niestety powoli się wyczerpywała, dlatego w listopadzie chcemy uruchomić ArtRage w nowej odsłonie. Ten pożegnalny pakiet to gest w stronę tych, którzy z nami byli od początku, a także czytelników naszych książek” – mówi Krzysztof Cieślik, redaktor naczelny ArtRage.

W pożegnalnym pakiecie za minimum 2 złote otrzymamy następujące pozycje: reportaż historyczny „Powrót do Uluru” Marka McKenny’ego, opisujący politykę rasową środkowej Australii na przykładzie morderstwa Aborygena, za którym stał biały policjant, książkę „Tylko góry będą ci przyjaciółmi” Behrouza Boochaniego, czyli relację z lat, które autor spędził w australijskim obozie dla uchodźców, a także „Czas drogi”, w którym Patrick Leigh Fermor opowiada o swojej pieszej wędrówce przez Europę do Konstantynopola w latach 30. XX wieku.

W kolejnych zestawach dodatkowo znajdziecie m.in. „Nazwij to snem” Henry’ego Rotha, czyli pochodzące z 1934 roku powieściowe arcydzieło amerykańskiej literatury opowiadające o żydowskich imigrantach w USA, dystopijny majstersztyk „Oni” Kay Dick, który został odkryty na nowo po ponad czterech dekadach, czy nagrodzona w 2020 roku National Book Award „Ucieczka z Chinatown” Charlesa Yu będąca napisaną w formie scenariusza filmowego satyrą na kształtowaną przez Hollywood wizję świata.

To oczywiście jedynie niektóre pozycje dostępne w pożegnalnym pakiecie ArtRage. Wszystkie znajdziecie tutaj. Pakiet można zakupić do wtorku 18 października.

Tymczasem jeszcze przed końcem roku platforma ma zaproponować swój nowy projekt.

[edm]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy