Po 13 latach Charlaine Harris napisała nową książkę o Aurorze Teagarden

19 września 2016

aurora-teagarden-powraca-1
Po blisko trzynastu latach Charlaine Harris postanowiła powrócić do bohaterski swojej pierwszej serii książek, bibliotekarki Aurory Teagarden, która wciąż wplątuje się w sprawy kryminalne. Nowa powieść będzie nosić tytuł „All the Little Liars” i ukaże się w Stanach w październiku tego roku. Co więcej, możemy spodziewać się kolejnych tomów!

W dziewiątym tomie serii Aurora będzie miała do obwieszczenia swojej rodzicielce zaskakującą wiadomość, biorąc pod uwagę wcześniejsze kłopoty medyczne bohaterki. „Przygotowałam się i uśmiechnęłam szeroko. 'Mamo, jestem w ciąży'” – czytamy w krótkim fragmencie książki, który Charlaine Harris udostępniła na swojej oficjalnej stronie.

Radość z wieści o zajściu w ciążę zakłóci Aurorze tragedia, która wydarza się w jej miasteczku: w godzinach popołudniowych ze szkolnego boiska do piłki nożnej znika czwórka dzieci. Jednym z nich jest piętnastoletni brat Aurory, Phillip. Pozostali to dwójka przyjaciół Phillipa oraz 11-letnia dziewczynka, która właśnie miała jechać z treningu do domu. Kolejne odkrycie jest jeszcze gorsze: w miejscu, gdzie ostatnio widziano dzieci, znaleziono martwe ciało.

aurora-teagarden-powraca-2

Podczas gdy policja i departament szeryfa przeczesują teren w poszukiwaniu zaginionych dzieci, przesłuchując przy tym wszystkich napotkanych, Aurora i jej nowy mąż, autor kryminałów, Robin Crusoe, rozpoczynają własne śledztwo. Czy śmierć i porwanie mają cokolwiek wspólnego ze szkolną grupą zbirów? Czy zniknięcie Phillipa ma związek z hazardowymi długami ojca Aurory? A może Phillip, który jest nowy w mieście i niewielu go zna, sam jest odpowiedzialny za zniknięcie pozostałej trójki? Niezależnie od przyczyny, dni mijają, a pozostaje najistotniejsze pytanie ? czy dzieci wciąż żyją? Kto mógłby je ukrywać? Gdzie mogą być? Zbliża się Boże Narodzenie, a Aurora jest zdeterminowana, aby znaleźć brata, jeśli ten jeszcze żyje.

Praca na planie filmów telewizyjnych o Aurorze Teagarden, jakie wypuszcza od 2015 roku stacja Hallmark, sprawiła, że Charlaine Harris nie tylko na potrzeby ekranu powróciła do miasteczka Lawrence, ale zdecydowała się napisać również nową książkę. Co więcej, na jednorazowym przedsięwzięciu się nie skończy. O ile bowiem pisarka wielokrotnie podkreślała, że do cyklu o Sookie Stackhouse i o Lily Bard już nigdy nie wróci, powieść o Aurorze sprawiła jej dużo frajdy i już pisze następną.

W Polsce książki o Aurorze Teagarden ukazują się nakładem wydawnictwa Replika. Na zdjęciu poniżej Candace Cameron Bure wcielająca się w rolę bohaterki w serii filmów stacji Hallmark.

aurora-teagarden-powraca-3

[aw]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy