Pisarka Sherrilyn Kenyon oskarża męża o próby otrucia jej dla finansowych korzyści

18 stycznia 2019


Sherrilyn Kenyon, twórczyni fantastyki miejskiej i paranormalnych romansów, autorka wielotomowego cyklu „Mroczny Łowca”, która sprzedała na całym świecie ponad 80 milionów książek, twierdzi, że padła ofiarą ? jak sama to określa ? „szekspirowskiego spisku przeciwko niej”. Pisarka oskarża swego męża o długotrwałe podtruwanie w celu przywłaszczenia jej majątku i pieniędzy z ubezpieczenia, a także o próby zniszczenia jej kariery i reputacji.

Jak wynika z 81-stronicowego pozwu złożonego w sądzie hrabstwa Williamson w Tennessee, mąż pisarki, Lawrence R. Kenyon II, oraz jego asystentka, Kerrie Ann Plump, systematycznie podtruwali ją, dosypując do posiłków szkodliwe substancje. Wszystko zaczęło się pod koniec 2014 roku, kiedy Sherrilyn zaczęła doświadczać „mnóstwa dziwnych, niewytłumaczalnych i kłopotliwych objawów”, których nie dało się medycznie wyjaśnić za pomocą standardowych testów. Tymczasem stan jej zdrowia pogarszał się coraz bardziej, aż w końcu nie była zdolna do chodzenia bez pomocy. Rok później włosy Sherrilyn dosłownie wypadały garściami, zęby kruszyły się, kości stały się łamliwe, na twarzy pojawił się obrzęk, język drętwiał. Pisarka była zdezorientowana, miała zawroty głowy, częstoskurcz serca, mocne drżenie całego ciała, potworne skurcze żołądka, ciężką anemię i metaliczny posmak w ustach. Tymczasem żaden lekarz wciąż nie był w stanie powiedzieć, co się dzieje.

Pomimo dolegliwości Sherrilyn nigdy nie podejrzewała męża o coś złego i wierzyła, że są szczęśliwym małżeństwem. Po czasie jednak przypomniała sobie wiele sytuacji, które powinny wzbudzić jej niepokój. Na przykład podczas jednego z konwentów, który miał miejsce w maju 2017 roku, asystentka męża przyniosła jej do pokoju jedzenie. Pisarka podzieliła się posiłkiem z innym współpracownikiem, a ten natychmiast poczuł się źle i zaczął wymiotować. Wielokrotnie Sherrilyn dusiła się po zjedzeniu dania podanego jej przez męża. W jednym przypadku zaczęła natychmiast wymiotować na podłodze. Lawrence powiedział wtedy ich zaniepokojonemu synowi: „robi tak cały czas, ignoruj ??to”.

Sherrilyn z mężem i synem w 1995 roku.

W marcu 2018 roku Lawrence złożył pozew o rozwód i wyprowadził się z ich wspólnego domu. Sherrilyn zaczęła nabierać podejrzeń, gdy zauważyła, że nagle jej stan ulega poprawie. Im dłużej przebywała z dala od męża, tym lepiej się czuła. Udała się do lekarza, aby przeprowadzić dodatkowe badania krwi, paznokci i włosów na obecność toksyn. Wyniki pokazały wysoki poziom litu, cyny, baru, platyny i toru. Doktor powiedział, że to nie mogło się stać naturalnie i zalecił, aby natychmiast zatrudniła prawnika. Wtedy pisarka przypomniała sobie, że mąż i asystentka wielokrotnie zmuszali ją do jedzenia, a za każdym razem, gdy nie skonsumowała posiłku, byli wściekli.

Zaczęła przeglądać swoje finanse i odkryła, że w sprawę zamieszany był również drugi asystent, Paco Cavanaugh, którego zatrudniła jako informatyka. Miał dostęp do jej e-maila, kont bankowych i danych osobowych.
Sherrilyn twierdzi, że jego rolą w spisku było wyprowadzenie z jej kont setek tysięcy dolarów, które Lawrence potrzebował, żeby opłacić konspiratorów. Ponadto mąż zamknął trzy konta bankowe ich trojga dzieci i przeniósł ich zawartość ? w sumie 450 tysięcy dolarów ? na swój nowy rachunek osobisty. To jednak nie wszystko, wykupił dla pisarki polisę na życie w wysokości miliona dolarów i określił siebie jako jedynego beneficjenta.

„Dla Sherrilyn Kenyon było niejasne, dlaczego jej mąż (…) chciałby zorganizować ten szekspirowski spisek przeciwko niej, skoro był hojnie obdarowywany drogimi samochodami i innymi osobistymi usługami, które można było uzyskać jedynie dzięki jej sukcesom zawodowym” ? czytamy w pozwie. „Teraz ona wierzy, że to było coś więcej niż ogromne poczucie zagubienia i skryta zazdrość o jej sukces. Lawrence Kenyon mógł zarobić na jej śmierci miliony dolarów dzięki ubezpieczeniu na życie i wartości majątku, w tym praw autorskich i znaków towarowych”.

Pisarka złożyła pozew przeciwko mężowi i dwójce asystentów, domagając się za doznane szkody 20 milionów dolarów. Jednocześnie dochodzenie w sprawie rzekomego zatrucia postanowiło wszcząć ??biuro szeryfa hrabstwa Williamson.

Lawrence R. Kenyon II określił zarzuty swojej wkrótce już byłej żony jako „zadziwiające i bezpodstawne”. W oświadczeniu wydanym przez jego adwokata czytamy: „Nie ma wątpliwości, że Sherrilyn Kenyon jest błyskotliwą autorką beletrystyki, ale widać, że nieodwracalnie zatarła jej się granica między fikcją a rzeczywistością. Te zdumiewające i bezpodstawne zarzuty mogą stać się jej najlepszym dziełem fantastycznym. Kiedy Lawrence Kenyon złożył rok temu wniosek o rozwód, nie chciał od swojej żony niczego poza rozstaniem za porozumieniem stron. Jest zasmucony, że stres związany ze sprawą rozwodową doprowadził tak utalentowaną pisarkę do najgorszego”. W oświadczeniu poddano w wątpliwość, czy Sherrilyn Kenyon rzeczywiście uważa, że ??mąż ją otruł, sugerując, że stawia takie zarzuty tylko po to, by zdobyć przewagę w postępowaniu rozwodowym. Podkreślono również, że lokalne organy ścigania nie wniosły jeszcze żadnych zarzutów przeciwko Lawrence’owi. „Pan Kenyon ma nadzieję, że jego żona otrzyma pomoc, której potrzebuje podczas procesu rozwodowego, i żałuje, że to, co w innym przypadku byłoby prywatnym rozpadem małżeństwa, zostało wepchnięte na arenę publiczną” ? dodano.

[am]
fot. (1) Gage Skidmore, (2) archiwum Sherrilyn Kenyon, (3) Liza Hippler/Nashville
źródło: Tennessean, The Guardian

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy