Pierwsza sowa z kartą biblioteczną

28 lipca 2015

sowa-karta-biblioteczna1
Puchaczowi o imieniu Yoda, który dwa razy w tygodniu odstrasza mewy przed zakładaniem gniazd na terenie campusu Uniwersytetu w Bath, w uznaniu zasług wręczono kartę biblioteczną.

W ostatnim czasie sowa wraz ze swoim treserem odpowiedzialna była za kontrolowanie w przyjazny dla środowiska sposób populacji mew na terenie campusu. Takie działania były niezbędne, aby ograniczyć potencjalne negatywne skutki, jakie mogły wywołać te ptaki. Dla przykładu mewy w okresie lęgowym bronią swojego terytorium i mogą być agresywne. Poza tym chwytają w dzioby prawie wszystko, co jest jadalne, utrudniając pracownikom uczelni i studentom korzystanie z posiłków w plenerze.

Siedmioletnia sowa została wychowana i wykarmiona butelką przez swojego właściciela, dzięki czemu jest bardzo towarzyska i lubiana na uczelni. W uznaniu cennych zasług kierownictwo biblioteki postanowiło wydać Yodzie kartę biblioteczną. Karta jest ważna do 2020 roku. Widnieje na niej zdjęcie ptaka i podpis Prof Yoda The Owl (Profesor Yoda Sowa).

Wydanie karty bibliotecznej wydaje się dobrym posunięciem. W końcu sowy mają swoje zasłużone miejsce w literaturze, żeby wymienić choćby Hedwigę z „Harry?ego Pottera” czy Przemądrzałą Sowę z „Kubusia Puchatka”.

sowa-karta-biblioteczna2

[am]
fot. University of Bath

Tematy: , ,

Kategoria: newsy