Pierwsza powieść Owena Kinga na wiosnę 2013 roku

5 listopada 2011


Wydawnictwo Scribner zapowiedziało na wiosnę 2013 roku publikację nowej książki a zarazem pierwszej powieści młodszego syna Stephena Kinga, Owena.

Według zapowiedzi wydawcy „Reenactment” (z ang. Rekonstrukcja) to historia Sama Dolana, początkującego filmowca, którego raczkująca kariera zaczęła się gwałtownie rozpadać. Powieść koncentruje się na wysiłkach Dolana, żeby uniknąć zawodowej klęski oraz na próbach poradzenia sobie z trudną rodziną oraz wątpliwymi związkami.

„Mogę powiedzieć, z największą sympatią do książki, że kilka razy doprowadzała mnie do ostateczności.” ? zdradził w komunikacie prasowym Owen King.

Chociaż książka będzie debiutem powieściowym Owena, to jednak autor ma już na koncie zbiór opowiadań (wydany również w Polsce, ciepło przyjęty przez krytyków „Jesteśmy w tym wszyscy razem”) oraz kilka tekstów zamieszczonych w antologiach. W odróżnieniu od ojca i starszego brata (Joe Hilla) Owen nie zajmuje się literaturą grozy. Jego dotychczasowa twórczość to mieszanka literatury obyczajowej z dużą dawką absurdalnego humoru i odrobiną magicznego realizmu.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy