banner ad

Paulo Coelho zapowiada autobiograficzną książkę „Hipis” o swojej hipisowskiej podróży autobusem do Nepalu

14 marca 2018


Brazylijski pisarz Paulo Coelho zapowiada wydanie nowej książki. Tym razem będzie to historia oparta na wspomnieniach pisarza z czasów, kiedy był hipisem.

„Akcja mojej nowej książki zatytułowanej 'Hipis’ rozgrywa się we wrześniu 1970 roku, kiedy byłem hipisem podróżującym do Katmandu autobusem (tzw. 'magicznym autobusem’). Zastanawiam się, czy ludzie nadal interesują się tamtymi czasami. Mimo to ja musiałem podążać za moim wewnętrznym wezwaniem” ? komentuje Coelho.

W swej pierwszej autobiograficznej książce, jak określa ją sam pisarz, Coelho chce przywołać ducha epoki hipisów. 80% tego, co zostało w niej opisane, przydarzyło się autorowi we wrześniu 1970 roku, podczas wyprawy do stolicy Nepalu. Pozostałe 20% też miało miejsce, ale niekoniecznie właśnie wtedy.

Na przełomie lat 60. i 70. Nepal był mekką hippisów, ponieważ władze zalegalizowały tam marihuanę. Hippisowski szlak zaczynał się w zachodniej Europie, najczęściej w Londynie, Amsterdamie, Kopenhadze, Berlinie, Paryżu czy Mediolanie, i wiódł do Azji Południowej. Żeby obniżyć koszty wyprawy hippisi podróżowali w grupach, zapakowani najczęściej do pomalowanych w kolorowe wzory Volkswagenów Transporterów.

„Hipis” trafi do księgarń w Brazylii 31 maja 2018 roku. W pozostałych krajach na świecie książka będzie ukazywać się od czerwca do grudnia.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy