banner ad

Paul Auster skończył pisać nową, ponad 900-stronicową powieść. Premiera w 2017 roku

4 maja 2016

nowa-powiesc-paula-austera
Amerykański pisarz Paul Auster skończył pisać nową książkę. Pierwsza od czasu „Sunset Park” z 2010 roku powieść ma liczyć w druku ponad 900 stron i ukaże się na rynku na początku przyszłego roku.

„Cały projekt zajął mi ponad trzy lata i ukończyłem go kilka tygodni temu. Jestem tak zmęczony, że ledwo mogę się poruszać. To tak jakbym mieszkał w bunkrze przez trzy lata. Nie robiłem nic oprócz pisania i teraz potrzebuję tylko jednego: wyjścia na świeże powietrze, bo mój umysł i ciało są w kiepskim stanie” ? powiedział Auster w wywiadzie udzielonym kanadyjskiej gazecie „La Presse”.

Powód, dla którego praca nad dziewiętnastą powieścią autora była tak wyczerpująca, leży w objętości książki. Podczas trzech lat intensywnej pracy powstało jakieś 1100 stron maszynopisu. „Mój redaktor powiedział, że książka w angielskim wydaniu będzie miała jakieś 925 stron” ? wyjawił Auster.

Pisarz nie chce ujawnić, o czym będzie nowa powieść, jednak zdradza, że ma to być swego rodzaju „saga”. „Kiedy zaczniecie ją czytać, zrozumiecie, dlaczego jej napisanie zajęło mi tak długo i dlaczego jest tak obszerna” ? skomentował.

Premiera powieści zapowiedziana została na koniec stycznia lub początek lutego 2017 roku.

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy