Patricia Cornwell wygrała proces i otrzyma 51 milionów odszkodowania

21 lutego 2013


Autorka kryminałów Patricia Cornwell wygrała proces przeciwko firmie, która zarządzała jej finansami. Anchin, Block & Anchin będzie musiało jej wypłacić blisko 51 milionów dolarów odszkodowania.

Chociaż bestsellerowy cykl powieści o doktor Kay Scarpetta, lekarce medycyny sądowej, która rozwiązuje zagadki kryminalne, przynosił autorce rokrocznie ośmiocyfrowe kwoty na koncie, trudno było doszukać się jej nazwiska na liście najbogatszych pisarzy na świecie. Powodem okazały się zaniedbania, jakich dopuszczała się firma, której powierzyła swój majątek.

W 2009 roku Cornwell uważniej przyjrzała się swoim finansom i zauważyła, że stan jej konta wyraźnie odbiega od oczekiwań. Dociekliwe badania doprowadziły autorkę do wyliczeń, że spółka, która miała kompleksowo zajmować się jej obsługą, dopuściła się szkód mogących sięgać od 90 do 100 milionów dolarów.

Siedmiotygodniowy proces, jaki rozpoczął się w pierwszej połowie stycznia, wykazał zasadność oskarżeń pisarki. Sąd federalny w Boston przyznał jej 50,9 milionów dolarów odszkodowania.

„Niech Bóg błogosławi sprawiedliwość” ? powiedziała Cornwell po usłyszeniu wyroku. „Czuję ogromną ulgę, to była gehenna.”

Firma Anchin, Block & Anchin wydała oświadczenie, w którym nie kryła rozczarowania werdyktem. Zapowiedziała również, że adwokaci reprezentujący spółkę dokonają przeglądu swoich możliwości prawnych, w tym ewentualnego odwołania. Jeśli wszelkie dostępne środki prawne zostały wyczerpane, Cornwell będzie miała niemałe szanse na wywindowanie się do pierwszej trójki zestawienia najbogatszych pisarzy świata za 2013 rok.

fot. Siren-Com/Wikimedia Commons

Tematy: , ,

Kategoria: newsy