Para 50-latków notorycznie okradała gdyńską bibliotekę. W ich mieszkaniu znaleziono 8 tysięcy książek

21 maja 2021

52-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna z Gdyni zostali zatrzymani za okradanie miejskiej biblioteki. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli około 8 tysięcy książek.

W połowie września 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zgłosiła na policję, że od dłuższego czasu giną  jej książki. Jak ustalono, z półek znikały głównie rzadkie monografie o tematyce Trójmiasta i okolic, a także publikacje historyczne.

Na jeden z brakujących egzemplarzy natrafiono na portalu aukcyjnym. To dało stróżom prawa trop. Policjanci sprawdzili też inne aukcje i okazało się, że złodzieje wystawili na nich dużo więcej tytułów. Wystarczyło więc ustalić dane osób wystawiających książki na sprzedaż.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Gdyni, we wtorek funkcjonariusze zatrzymali 52-letnią kobietę i 50-letniego mężczyznę, którzy wystawiali aukcje. W ich mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli około 8 tysięcy książek.

Para złodziei została przewieziona do policyjnej celi. Postawiono im zarzut kradzieży i zastosowano wobec nich dozór policyjny. Za kradzież książek Gdynianom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

[am]
fot. Komenda Miejska Policji w Gdyni

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy