Otrzymamy jeszcze jeden tom wierszy Leonarda Cohena?

23 listopada 2016

leonard-cohen-nowy-zbior-wierszy
Wieloletni współpracownik Leonarda Cohena, producent i autor piosenek Patrick Leonard powiedział, że przed śmiercią 82-letni artysta pracował nad kilkoma projektami. Jednym z nich był nowy tom poezji.

Ostatnie miesiące życia nie były najłatwiejsze dla Cohena. Legendarny muzyk i poeta miał poważne problemy zdrowotne (walczył z rakiem). Choć jego ciało było kruche i cierpiał z powodu dotkliwych bólów w plecach, dokładał wszelkich starań, żeby doprowadzić do realizacji kilka ostatnich projektów.

Cohenowi udało się ukończył pracę nad płytą „You Want It Darker”, która ukazała się w październiku tego roku. Rejestrował również ślady na dwa inne albumy. Na jednej płycie miały znaleźć się jego najsłynniejsze piosenki w smyczkowych aranżacjach. Druga inspirowana była starymi rhythm-and-bluesowymi utworami. Wielbicieli literackiej twórczości Cohena zainteresuje z pewnością wiadomość, że artysta pracował także nad nowym tomem poezji.

Na razie nie pojawiły się jeszcze żadne informacje na temat tego, czy książkę udało się ukończyć, a jeśli tak, to kiedy ujrzy ona światło dzienne. Ostatnim opublikowanym tomem wierszy Cohena jest znana również polskim czytelnikom z edycji wydawnictwa Rebis „Księga tęsknoty” w przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego.

Leonard Cohen zmarł 7 listopada w wieku 82 lat. Wiadomość o śmierci przekazano mediom trzy dni później. Według słów menedżera zgon był wynikiem upadku artysty w jego własnym domu w nocy. Cohen zmarł nieco później we śnie.

Poniżej prezentujemy okładkę ostatniego jak dotąd wydanego zbioru wierszy Cohena pt. „Księga tęsknoty”:

ksiega-tesknoty-cohen

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy