Orson Scott Card zapowiada nowe sequele „Gry Endera”

6 listopada 2013

nowe sequele "Gry Endera"
Pisarz science fiction Orson Scott Card ogłosił, że zamierza napisać nową podserię sequeli swojej bestsellerowej sagi zapoczątkowanej powieścią „Gra Endera”.

Jak wyjaśnił autor w krótkim materiale filmowym zamieszczonym na kanale Youtube Uniwersytetu Południowej Wirginii, gdzie pracuje jako wykładowca, książki będą opisywać „co stanie się ze Szkołą Bojową po tym, jak Międzynarodowa Flota straci swój wojenny cel”. Card wyjaśnił, że instytucja zostanie przekształcona w Szkołę Floty, która ma przygotowywać dzieci do roli dowódców i odkrywców w nowo powstałych koloniach. „Władze szkoły zmienią jej przeznaczenie, sala treningowa wciąż tam będzie, ale to zupełnie inny rodzaj edukacji” – wyjaśnił. Na razie Card nie podał harmonogramu ukazywania się książek wchodzących w skład nowej podserii.

Saga o Enderze, wybitnie uzdolnionym chłopcu, który wraz z innymi dziećmi został wyszkolony na żołnierza, aby pokierować ziemskimi siłami w rozgrywce o śmierć i życie z najeźdźcami z kosmosu, uchodzi za jedną z najpopularniejszych serii fantastycznych na świecie. Pierwsza z książek, „Gra Endera”, znajduje się na liście „100 najlepszych powieści dla młodzieży” utworzonej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy. Dotychczas ukazało się trzynaście powieści i trzynaście opowiadań zebranych w dwie podserie oraz kilkadziesiąt zeszytów komiksowych wydanych przez Marvela. 31 października na ekrany polskich kin weszła ekranizacja „Gry Endera” z Harrisonem Fordem i Asą Butterfieldem w rolach głównych.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy