Orson Scott Card przeciwko małżeństwom gejowskim

9 maja 2012


Pisarz fantastyki, Orson Scott Card, przyłączył się do osób popierających wprowadzenie w Północnej Karolinie poprawki do stanowej konstytucji, która w praktyce uniemożliwiłaby legalizację małżeństw czy formalnych związków osób tej samej płci.

Autor popularnego cyklu zapoczątkowanego powieścią „Gra Endera” w artykule zatytułowanym „O jakie prawo tak naprawdę toczy się gra?” zamieszczonym w „The Rinoceros Limes”, pisze o swoim opozycyjnym stanowisku wobec legalizacji małżeństw homoseksualnych.

„Nie ma potrzeby legalizacji małżeństw gejowskich” ? pisze Card. „Mam wielu znajomych gejów, którzy tworzą wierne pary, niektórzy z nich określają się małżeństwem, niektórzy nie, ale ich znajomi traktują ich jak małżeństwo. Jeśli ktokolwiek tego nie lubi, nie trzyma się z nimi. To tak jak pary heteroseksualne, które mieszkają razem bez ślubu. Ich znajomi, pomimo to, traktują ich jak pary małżeńskie, zapraszając ich razem, stanowią one towarzyski związek. Ci, którzy są temu bardzo przeciwni, zostawiają ich w spokoju.”

Card, który wypowiadał się przeciwko prawom do małżeństw dla gejów i lesbijek już wcześniej, nie uważa, jakoby pary homoseksualne w Północnej Karolnie były dyskryminowane. „Mogą odwiedzać się w szpitalu. Mogą czerpać korzyści z ubezpieczenia któregoś z partnerów” – twierdzi pisarz. „Zainteresowanie osobą tej samej płci nie jest kaftanem bezpieczeństwa, z upływem czasu ludzkie pragnienia się zmieniają; geje nadal mają wybór; zaburzenie funkcji rozrodczej, tak jak zainteresowanie osobą tej samej płci nie jest wyrokiem śmierci dla twojego DNA lub twojego pragnienia posiadania wzorcowej rodziny, z dziećmi i rodzicami obojga płci.”

Komentarz autora ukazał się tuż po wypowiedzi dwóch stanowych przywódców religijnych ? pastora Tim’a Rabona i Seana Harrisa z kościoła baptystów w Beacon – krytykujących małżeństwa homoseksualne. Wczoraj stosunkiem głosów 61 do 39 mieszkańcy Północnej Karoliny zagłosowali za poprawką, określającą małżeństwa jako związek pomiędzy kobietą a mężczyzną.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy