OMG! Wytwórnia Słowobrazu ? pojawiło się nowe wydawnictwo na polskim rynku komiksowym

23 listopada 2016

omg-wytwornia-slowobrazu-premiera
Na polskim rynku komiksowym pojawiło się nowe wydawnictwo. OMG! Wytwórnia Słowobrazu ujawniła już tytuł pierwszej publikacji, a nam udało się dowiedzieć nieco więcej informacji na temat planów i założeń oficyny.

OMG! Wytwórnia Słowobrazu to niewielka, jednoosobowa oficyna wspierana zewsząd przez ludzi, dla których praca przy wydawaniu książek to czysta przyjemność. Jednym z głównych założeń wydawnictwa ma być promowanie czytelnictwa skupione głównie na literaturze graficznej.

„W założeniu OMG! Wytwórnia Słowobrazu to marka dedykowana pozycjom pełnym ? zbiorczym, które znalazły uznanie czytelników w krajach, gdzie czytelnictwo powieści graficznych jest dla ogółu czymś naturalnym. Targetem OMG jest odbiorca, który czytać lubi i szanuje książkę jako wyjątkowe dobro kultury” – mówi Katarzyna Kamieniarz z OMG! Wytwórni Słowobrazu.

Na razie nie poznaliśmy jeszcze konkretnych planów wydawniczych oficyny, ale wiemy, co znajduje się w kręgu zainteresowania OMG! Wytwórni Słowoobrazu. „Preferujemy zamknięte historie, raczej współczesne i raczej odwołujące się do własnych uniwersów (a więc nie superbohaterowie Marvela czy DC), na ten moment zdecydowanie tytuły europejskie, jednak obserwujemy również rynek amerykański (w szczególności Image i IDW)” – powiedziała Katarzyna Kamieniarz.

Pierwszym komiksem OMG! Wytwórni Słowoobrazu będzie zbiorcze wydanie pozycji „Jam jest Legion” autorstwa Fabiena Nury?ego oraz Johna Cassadaya. Rodzima edycja opiera się na reedycji francuskiej opublikowanej w 2014 roku. Do historii dodane zostanie również posłowie i galeria okładek ze zbiorczego wydania amerykańskiego.

„Jam jest Legion” to historia z czasów II wojny światowej, która charakteryzowana jest jako trzymające w napięciu połączenie horroru, kryminału szpiegowskiego oraz political-fiction. Zmagania wojenne pomiędzy aliantami a siłami III Rzeszy są interesujące nie tylko ze względu na wyrównane siły, ale również istnienie tajnej superbroni nazistów ? rumuńskiej dziewczyny, która potrafi mentalnie władać osobami, które zostały zainfekowane kroplą krwi z jej zmutowanego organizmu.

Autorami komiksu są: francuski scenarzysta Fabien Nury, który na swoim koncie ma między innymi takie tytuły, jak „Pewnego razu we Francji” oraz „W.E.S.T.”, natomiast za warstwę wizualną odpowiada Amerykanin John Cassaday, który pracował nad seriami „Astonishing X-Men”, „Star Wars” czy „Planetary”. Za pierwszy tom „Jam jest Legion” Cassaday został ponadto wyróżniony Nagrodą Eisnera.

OMG! Wytwórnia Słowobrazu to kolejna niewielka oficyna, jaka pojawiła się w ostatnim czasie na naszym rynku komiksowym. W minionym roku zadebiutowały również wydawnictwa: Kurc („Druuna”, „Storm”, „Largo Winch”), Planeta Komiksów (m.in.: „Chłopcy”, „Słodka Szarlotka”, „Cień”), Kubusse („Epoxy”, „Lady S”), Okami („Grimm Fairy Tales”, „Dragon Age”) i Scream Comics (m.in. „Guliweriana”, „Incal”, „Kasta Metabaronów”).

omg-wytwornia-slowobrazu-legion1

omg-wytwornia-slowobrazu-legion2

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy