„Oliver Twist” Charlesa Dickensa doczeka się nietypowej komiksowej reinterpretacji osadzonej w postapokaliptycznej Anglii

24 października 2018


A gdyby tak Oliver Twist, bodaj najbardziej znany sierota w historii literatury, został superbohaterem żyjącym w postapokaliptycznej Anglii? Właśnie na taki pomysł wpadli Gary Whitta, scenarzysta filmu „Księga ocalenia”, oraz rysownik Darick Robertson, znany z serii „Chłopaki” i „Transmetropolitan”. Ich komiksowa reinterpretacja słynnego dzieła Charlesa Dickensa ukaże się na początku przyszłego roku nakładem amerykańskiego wydawnictwa Image Comics.

Historia ma nosić tytuł „Oliver”. Akcja osadzona została w dystopijnej przyszłości. Z oficjalnej zapowiedzi przygotowanej przez wydawnictwo Image Comics dowiadujemy się, że Oliver będzie młodocianym superbohaterem walczącym o wyzwolenie zniszczonej przez wojnę Anglii, a jednocześnie próbującym rozwikłać zagadkę własnego pochodzenia.

Projekt komiksu rozwijano przez ponad 15 lat. „Towarzyszy mi szczególny dreszczyk emocji, że w końcu zobaczę, jak historia trafia na półki sklepów. Teraz wydaje mi się to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej” ? mówi scenarzysta „Olivera”, Gary Whitta. „Nie mógłbym też być bardziej podekscytowany z faktu, że współpracuję ze swoim wieloletnim przyjacielem, Darickiem Robertsonem, którego twórczość podziwiam od czasu przełomowego dzieła 'Transmetropolitan'”.

„Oliver Twist” to klasyczna powieść Charlesa Dickensa. Na kartach książki poznajemy losy młodocianego sieroty, który zrządzeniem losu, cierpiąc głód i niedostatek, trafia do przestępczego półświatka wiktoriańskiego Londynu. Życie Twista jest pretekstem do przybliżenia społeczno-obyczajowych trosk XIX-wiecznej metropolii, miasta, które jest właściwie samodzielnym bohaterem powieści. Dzieło Dickensa doczekało się licznych adaptacji filmowych i telewizyjnych. Jedną z najgłośniejszych była pełnometrażowa ekranizacja w reżyserii Romana Polańskiego. Teraz będziemy mogli przeczytać komiksową reinterpretację losów bohatera. Pierwszy zeszyt serii trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w środę 23 stycznia.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe plansze z „Olivera” Gary’ego Whitty i Daricka Robertsona.

[mw]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy