Okładka szwedzkiego wydania komiksu „Kapitan Kloss” sprzedana za ponad 21 tysięcy złotych

14 listopada 2014

kapitan-kloss-sprzedany1
Podczas trzeciej Aukcji Komiksu i Ilustracji, zorganizowanej w domu aukcyjnym DESA Unicum 13 listopada 2014 roku, najwyższą cenę osiągnęła okładka Mieczysława Wiśniewskiego do szwedzkiego wydania komiksu „Kapitan Kloss. Kurierka z Londynu”. Została ona sprzedana za kwotę 21 240 złotych.

Projekty okładek są dla kolekcjonerów najciekawsze i wzbudzają szczególne zainteresowanie. Druga z wystawionych okładek – „Kajko i Kokosz. Rozprawa z Dajmiechem” autorstwa Janusza Christy malowana w pełnym kolorze w 1987 roku, osiągnęła cenę 16 520 złotych.

Aukcja pokazała także po raz kolejny, że bardzo doceniane są prace Henryka Jerzego Chmielewskiego (Papcia Chmiela) ? licytowanych było 5 plansz komiksowych z serii przygód Tytusa, Romka i A?Tomka, z których najwyższą cenę, 11 210 złotych, uzyskała plansza komiksowa nr 5 do „Księgi VI. Tytus olimpijczykiem”.

Spośród ilustracji, które również znalazły się w katalogu, najwyżej sprzedany został rysunek Bohdana Butenko z lat 80., przedstawiający jednego z najsłynniejszych bohaterów komiksowych Gapiszona wraz z Guciem i Cezarem. Nabywca kupił ilustrację za 8 260 złotych.

Poniżej możecie zobaczyć oryginalny rysunek zdobiący okładkę szwedzkiego wydania komiksu „Kapitan Kloss. Kurierka z Londynu”:

kapitan-kloss-sprzedany2

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy