banner ad

Oddał książkę po 41 latach. Powód? „Jestem powolnym czytelnikiem”

22 lipca 2013

oddał książkę po 41 latach
Samozwańczy „powolny czytelnik” zaskoczył pracowników biblioteki w miejscowości Urbana w stanie Ohio (USA), zwracając zaległą książkę wraz z opłatą za przetrzymanie. Opóźnienie wynosiło równo 41 lat.

„Przykro mi, że przetrzymałem tę książkę tak długo, ale jestem naprawdę powolnym czytelnikiem!” ? napisała anonimowa osoba w liście dołączonym do książki. „Załączam moją karę w wysokości 299 dolarów i 30 centów (41 lat ? 2 centy dziennie). Jeszcze raz przepraszam!!”

Termin oddania książki pt. „The Real Book About Snakes” (z ang. „Prawdziwa książka o wężach”) minął dokładnie 17 lipca 1972 roku. Dyrektor biblioteki, Ty Henderson, przyznał w rozmowie z dziennikarzem kanału telewizyjnego WDTN, że był zaskoczony uczciwością czytelnika, gdyż niezwykle rzadko zdarzają się podobne przypadki.

Rzadko, co nie znaczy, że wcale. W lutym tego roku personel jednego z oddziałów Nowojorskiej Biblioteki Publicznej znalazł w skrzynce pocztowej książkę wypożyczoną przed niemal 55 laty oraz czek opiewający na sumę 100 dolarów. Z kolei w marcu wiekowy mieszkaniec Estonii zwrócił Centralnej Bibliotece w Tallinie książkę, której zapomniał oddać przez nalot bombowy w 1944 roku. Nigdy nie jest więc za późno, aby uregulować swoje zaległości wobec biblioteki.

Na zdjęciu załączonym do newsa możecie zobaczyć książkę, list i gotówkę zwróconą bibliotece w Urbana przez „powolnego czytelnika”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy