Od dzisiaj po Poznaniu jeździ biblioteka na rowerze

20 czerwca 2016

rower-z-ksiazkami-poznan-1
Czytelnicy nie przychodzą latem do bibliotek? W takim razie biblioteka przyjdzie do czytelników ? z takiego założenia wyszło Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, organizując bibliotekę na rowerze.

Przypominający rikszę pojazd wyruszył w swoją pierwszą trasę dzisiaj o godzinie 10:45. Biblioteczny rower będzie docierał do parków i na place zabaw. Akcja adresowana jest głównie do dzieci, bibliotekarz będzie im pokazywał książki i czytał fragmenty, a także proponował zabawy wokół wybranych tytułów. Rodzice także nie będą pominięci, gdyż to oni najskuteczniej zachęcają dzieci do czytania, dlatego bibliotekarz podpowie im wartościowe tytuły.

rower-z-ksiazkami-poznan-2

„Biblioteka na rowerze” jest częścią całorocznego programu Zamek z książek skupionego wokół wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. „Ważne dla nas jest zaprezentowanie poglądu, że czytanie to najlepszy sposób na poznanie świata, zrozumienie siebie i innych; na kształtowanie języka, wyobraźni, a w końcu ? swojej opinii” ? piszą pomysłodawcy akcji. „Chcemy spróbować dotrzeć do środowisk nieczytających”.

rower-z-ksiazkami-poznan-3

Rower z książkami będzie jeździł po Poznaniu od czerwca do września.

rower-z-ksiazkami-poznan-4

[am]
fot. M. Kaczyński / CK Zamek

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy