Nowy erotyczny bestseller ściga „50 twarzy Greya”

6 listopada 2012


Brytyjski i amerykański rynek księgarski podbija kolejna erotyczna powieść. „Reflected in You” (w Polsce ukaże się jako „Płomień Crossa”) już została ogłoszona następcą bestsellerowej trylogii zapoczątkowanej książką „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

Media donoszą, że nadchodzi następczyni E. L. James. Pisarka nazywa się Sylvia Day i jest Amerykanką japońskiego pochodzenia. „Płomień Crossa” to druga powieść wchodząca w skład erotycznej trylogii zatytułowanej „Crossfire” (pozostałe dwie to: „Dotyk Crossa” i zaplanowana na przyszły rok „Entwined with You”).

Od chwili wydania w formie ebooka na początku października książka znalazła już 450 tysięcy nabywców w USA. W ciągu pierwszych sześciu dni od publikacji wersji tradycyjnej w samej Wielkiej Brytanii rozeszło się ponad 80 tysięcy egzemplarzy, zapewniając książce trzeciej miejsce na liście tytułów najlepiej sprzedających się w pierwszym tygodniu (według danych zebranych przez Nielsen wyprzedzają ją jedynie „Trafny wybór” J. K. Rowling i „Kod Leonarda Da Vinci” Dana Browna).

Trylogia Sylvii Day określana jest jako najpoważniejszy konkurent dla opowieści o sadomasochistycznym  związku niewinnej Anastazji Steele z obrzydliwie bogatym Christianem Greyem. Pojawiają się nawet zarzuty, że nowy bestseller jest zwyczajnym klonem „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, co nietrudno zauważyć, przyglądając się fabule obydwu serii. „Crossfire” to pełna niedwuznacznych opisów historia uzależniającej relacji głównej bohaterki z? pewnym milionerem, którego dręczą demony z przeszłości. Autorka dementuje zarzuty, twierdząc, że zainspirowała się swoją własną powieścią sprzed siedmiu lat, a udręczony milioner to postać, jaka przewija się na kartach wielu romansów od dekad.

Podobieństwa nie przeszkadzają najwyraźniej miłośniczkom literatury określanej jako „porno dla mamusiek”, gdyż Sylvia Day plasuje się już w czołówce zestawień najlepiej sprzedających się pisarzy wg Amazona.

W Polsce pierwszy tom trylogii ukaże się w listopadzie nakładem wydawnictwa Wielka Litera pod tytułem „Dotyk Crossa”.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy