Nowe oznaczenie na książkach powie ci, ile czasu poświęcisz na czytanie

26 września 2013

ile czasu na czytanie
1 października na amerykańskim rynku ukaże się bodaj pierwsza książka, która oprócz oczywistych informacji, jakie są zwykle umieszczane na obwolucie, będzie posiadała oznaczenie, ile średnio czasu powinno zająć jej przeczytanie.

W XXI wieku, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani i zapewne niejednokrotnie przed obejrzeniem filmu bądź zagraniem w grę komputerową sprawdzamy z tyłu na okładce, ile czasu będziemy musieli wygospodarować na rozrywkę, znalazła się osoba, która chciałaby podobny model przeszczepić na rynek książki. Jest to Alexis Ohanian, współtwórca niezwykle popularnego na całym świecie serwisu internetowego Reddit, gdzie użytkownicy wklejają linki do ciekawych informacji, jakie znaleźli w sieci.

Za niecały tydzień w Stanach ma się ukazać poradnik pt. „Without Their Permission: How the 21st Century Will Be Made, Not Managed”, w którym Ohanian zamierza podzielić się swoją filozofią i doświadczeniem zawodowym z młodymi biznesmenami. Z tyłu na książce widnieje oznaczenie, że poradnik można przeczytać w ciągu pięciu godzin, co jest równe ilości czasu, jaka jest potrzebna na podróż samolotem z Nowego Jorku do San Francisco.

Jak wyjaśnił sam autor książki, prezentując jej okładkę w Internecie, wierzy, że to pierwsza publikacja, na której pojawiło się takie oznaczenie, i ma nadzieję, że w przyszłości stanie się to trendem.

Abstrahując od faktu, że każdy czyta w innym tempie, więc podobne informacje mogą jedynie w przybliżeniu określić długość lektury, jak myślicie: dobrze jakby takie oznaczenia znajdowały się na okładkach książek czy nie?

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy