Nowa powieść Stephena Kinga nosi tytuł „Later” i ukaże się w marcu 2021 roku

3 sierpnia 2020

Ogłoszono datę premiery nowej powieści Stephena Kinga. Książka nosi tytuł „Later” (z ang. „Później”) i ukaże się w Stanach Zjednoczonych 2 marca nakładem wydawnictwa Hard Case Crime, które opublikowało wcześniej książki „Colorado Kid” i „Joyland”.

Głównym bohaterem powieści jest Jamie Conklin, syn samotnej matki borykającej się z trudnościami. Chłopak chciałby mieć zwyczajne dzieciństwo, ale nie jest zwyczajnym dzieckiem. Jamie urodził się z nadnaturalnymi zdolnościami, ale matka nakłania go, żeby zachował to w tajemnicy. Młodzieniec może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i dowiedzieć się tego, czego nikt inny nie zdoła. Ale koszt użycia tych zdolności jest wyższy, niż Jamie może sobie wyobrazić. Przekonuje się o tym, gdy detektyw nowojorskiej policji wciąga go w pościg za zabójcą, który grozi atakiem zza grobu.

Zgodnie z zapowiedzią wydawcy „Later” to przerażająca i wzruszająca opowieść o utraconej niewinności i próbach, które testują nasze poczucie dobra i zła. W książce mają pobrzmiewać echa powieści „To”. Podobnie jak ten klasyczny horror ona również ma w mocny i zapadający w pamięć sposób pokazać, jak to jest stawić czoła złu we wszystkich jego odsłonach.

„Later” ukaże się w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Hard Case Crime, które specjalizuje się w publikowaniu kryminałów w oprawie graficznej stylizowanej na pulpowe powieści z lat 40. i 50. XX wieku. Oficyna wydaje regularnie stare tytuły, zarówno klasyczne, jak i te zapomniane, do których prawa ciężko zdobyć i niekiedy trzeba się naszukać żyjących spadkobierców autorów. Ukazują się również nowe książki. Najpopularniejszym autorem, który podjął z wydawnictwem współpracę, jest Stephen King. Nakładem Hard Case Crime ukazały się książki „Colorado Kid” i „Joyland”. To największe bestsellery w historii wydawnictwa.

„Byliśmy zaszczyceni, kiedy w 2005 roku zgłosił się na ochotnika do napisania dla nas książki, i podwójnie zaszczyceni, gdy zdecydował się wrócić i zrobić to ponownie w 2013 roku. 'Colorado Kid’ naprawdę pozwoliło wypromować Hard Case Crime, a sprzedaż jego dwóch powieści zabezpieczyła publikację tak wielu innych tytułów mniej znanych autorów, którzy jednak zasługują na to, by ich książki były czytane. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Stephenowi Kingowi za to, że pomógł nam w takiej formie” – powiedział współzałożyciel wydawnictwa, Charles Ardai, w wywiedzie udzielonym pod koniec lipca portalowi „Hollywood Soapbox”.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę amerykańskiego wydania powieści „Later” Stephena Kinga:

W oczekiwaniu na premierę nowej książki polecamy obejrzeć serial „Outsider”, który ukazał się właśnie na płytach DVD. Produkcja powstała w oparciu o powieść o tym samym tytule, wydaną w Polsce przez oficynę Prószyński i S-ka.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy