Nowa powieść Neila Gaimana dla dorosłych

9 października 2012


Neil Gaiman zapowiedział wydanie nowej powieści dla dorosłych. „The Ocean at the End of the Lane” (z ang. „Ocean na końcu drogi”) ukaże się w czerwcu 2013 roku.

Historia zaczyna się dla narratora czterdzieści lat temu, gdy mieszkający u jego rodziny lokator ukradł im samochód i popełnił w nim samobójstwo, wzbudzając starożytne moce, które winny pozostać w spokoju. Teraz mroczne istoty spoza świata są na wolności, a główny bohater zrobi wszystko, żeby przeżyć. Jego jedyną ochroną są trzy kobiety mieszkające w gospodarstwie na końcu drogi. Najmłodsza z nich twierdzi, że jej staw wodny jest oceanem, najstarsza zaś pamięta Wielki Wybuch.

„’The Ocean at the End of the Lane’ jest opowieścią o dzieciństwie i pamięci” ? tłumaczy Gaiman. „To opowieść o magii, o sile opowieści i stawianiu czoła mrokowi kryjącemu się wewnątrz każdego z nas. Jest o strachu i miłości, o śmierci i rodzinach. Ale zasadniczo, mam nadzieję, to opowieść o przetrwaniu.”

Wydawca zapowiada, że książka przedefiniuje współczesną fantastykę. „The Ocean at the End of the Lane” ma być poruszająca, przerażająca i smutna – czysta niczym senne marzenie, delikatna jak skrzydła motyla i niebezpieczna niczym nóż w ciemności. Światowa premiera zaplanowana została na 18 czerwca 2013 roku. W Polsce książka ukaże się w tym samym terminie nakładem wydawnictwa Mag.

Najbliższy rok zapowiada się dla Neila Gaimana wyjątkowo pracowicie. Oprócz „The Ocean at the End of the Lane”, pisarz podpisał umowę na wydanie pięciu nowych książek dla dzieci (pierwsza ma ukazać się w styczniu 2013) oraz ogłosił napisanie prequela Sandmana. Czyżby Gaiman poznał magiczną recepturę na rozciągnięcie doby?

fot. Manfred Werner

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy