Nowa powieść Michała Witkowskiego rodzi się na pudełku od prozacu

14 sierpnia 2014

pudelko-witkowski-1
Jeśli myślicie, że Michał Witkowski, pochłonięty wybiegami mody, odsunął pisanie na dalszy plan, to jesteście w błędzie. Autor „Lubiewa” udostępnił na swoim fanpage?u na Facebooku pierwsze notatki do nowej powieści. Za pisarski notes posłużyło mu …pudełko od prozacu.

„Oto co znaczy poświęcenie dla prozy. Siedzę ze znajomymi, nagle widzę, że to, co mi opowiadają, niechybnie 'przyda się do prozy’. Nie miałem kartki, ale miałem wielopak mojego prozaku i na nim zapisałem wszystkie boki tą historią…” ? wyjaśnił autor. Zastrzegł przy okazji, że to nie pierwszy osobliwy przedmiot, na którym uwiecznił swoje pomysły: „Z dziwniejszych rzeczy zapisywałem już klucze i oczywiście ręce”.

Wprawne oko być może wychwyci na zdjęciu jedną z notatek poczynionych przez Michaśkę: „Babcia miała wylew. Po wylewie nagle zaczęła mówić tylko po niemiecku, a moja mama latała ze słownikiem(?)”. Ustęp ten został przekreślony, więc trudno powiedzieć, czy znajdzie się w nowej powieści wraz z innymi pomysłami zapisanymi drobnym maczkiem na pudełku.

Jakiś czas temu w wywiadzie dla Onet.pl Witkowski wspominał, że chce napisać powieść bardziej artystyczną, bliższą „Barbarze Radziwiłłównej z Jaworzna-Szczakowej”. Czy to będzie właśnie ta książka? Przekonamy się już w przyszłym roku. Pozycja, której tytuł nie jest jeszcze znany, ma ukazać się w maju 2015.

pudelko-witkowski-2

pudelko-witkowski-3

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy