banner ad

Nowa powieść Johna Greena zapowiedziana na październik 2017!

23 czerwca 2017


Ponad pięć i pół roku John Green kazał czekać czytelnikom na swoją nową powieść i wreszcie jest oficjalna zapowiedź. Wydawnictwo Penguin ogłosiło, że książka zatytułowana „Turtles All the Way Down” (z ang. „Żółwie aż do końca”) ukaże się na rynku 10 października. Będzie to pierwsze dzieło pisarza od czasu wydania w styczniu 2012 roku bestsellera „Gwiazd naszych wina”.

Bohaterką nowej powieści będzie Aza Holmes, 16-letnia dziewczyna, która stara się wyjaśnić zagadkę zniknięcia zbiegłego miliardera, a jednocześnie zmaga się z własną chorobą psychiczną. Zgodnie z zapowiedzią wydawcy książka ma traktować o dozgonnej przyjaźni, intymności nieoczekiwanego spotkania, fanfikcji ze świata Gwiezdnych Wojen i tuatarze, jakkolwiek enigmatycznie by to nie brzmiało. W centrum tego wszystkiego będzie Aza Holmes, która wiedzie codzienną egzystencję w ciągle zacieśniającej się spirali własnych myśli.

„Pracowałem nad tą książką od lat i jestem bardzo przejęty, że mogę podzielić się nią z czytelnikami w październiku. To moja pierwsza próba, aby wprost napisać o odmianie choroby psychicznej, która od dzieciństwa miała wpływ na moje życie. I chociaż opowieść jest fikcyjna, to również bardzo osobista” – napisał Green w oświadczeniu.

W ostatnich latach Green wielokrotnie otwarcie mówił o tym, że cierpi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne i lęki, przez co szczególnie stresująco znosi trasy promujące. „Od dawna wiedziałem, że mam tę chorobę psychiczną. Przeszedłem wiele terapii i nauczyłem się wielu metod radzenia sobie z nią” – mówił w 2015 roku podczas sesji pytań i odpowiedzi z czytelnikami zorganizowanej na Reddit. Teraz będzie miał możliwość opowiedzieć nieco więcej o swoich zaburzeniach za pośrednictwem książkowej bohaterki.

Green to jeden z najpopularniejszych autorów literatury młodzieżowej. Sprzedał do tej pory 45 milionów książek przetłumaczonych na 54 języki. Najbardziej znana z nich jest ostatnia powieść, „Gwiazd naszych wina”, która osiągnęła połowę tego astronomicznego nakładu, ale niemałym powodzeniem cieszyły się również poprzednie książki, jak „Papierowe miasta” i „Szukając Alaski”. Pierwszy nakład amerykańskiego wydania „Turtles All the Way Down” ma wynosić 1,5 miliona egzemplarzy.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy