banner ad

Nowa poklatkowa animacja w hołdzie książkom

10 stycznia 2012


Sean Ohlenkamp z Toronto używając poklatkowej animacji stworzył zabawne wideo w hołdzie tradycyjnym książkom i niezależnym księgarniom.

Film zatytułowany ?The Joy of Books? (?Radość z książek?) kręcono przez cztery noce z pomocą ponad 15 wolontariuszy w kanadyjskiej niezależnej księgarni Type Books, mieszczącej się przy modnej Queen Street w Toronto. Jak tylko zamykano księgarnię do środka wchodziła ekipa i pracowała przez całą noc. Około 5 rano zaczynali z powrotem układać książki na swoich miejscach, żeby sklep mógł normalnie funkcjonować.

?Tak długo jak żyję, nie chcę już oglądać książek? ? żartuje Ohlenkamp, który jest pomysłodawcą projektu.

Film został zainspirowany znacznie mniejszym projektem, jaki Ohlenkamp zrealizował zeszłego roku wraz ze swoją żoną przy pomocy książek znajdujących się na ich prywatnym, domowym regale. Ohlenkamp, na co dzień pracujący jako zastępca dyrektora kreatywnego w agencji marketingowej Toronto Lowe Roche, postanowił przenieść projekt na wyższy poziom i wykonać go z większym rozmachem.

Projekt nie jest tylko hołdem dla tradycyjnych, papierowych książek, ale również niezależnych księgarni, których z każdym rokiem ubywa.

?Jest coś magicznego w księgarniach takich jak ta i chciałbym żeby tu pozostała? ? wyznał Ohlenkamp.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy