Nowa książka Terry’ego Pratchetta z niepublikowanymi wcześniej świątecznymi opowiadaniami zapowiedziana na październik!

11 lipca 2017


Mamy dobrą wiadomość dla fanów Terry’ego Pratchetta. Archiwa zmarłego przed dwoma laty pisarza kryły jeszcze wiele niepublikowanych opowiadań o świątecznej tematyce. Ujrzą one światło dzienne w październiku w formie nowej książki!

Zbiorek ma nosić tytuł „Father Christmas’s Fake Beard” (z ang. „Sztuczna broda Świętego Mikołaja”) i zawierać będzie jedenaście świątecznych opowiadań, z których tylko jedno było wcześniej publikowane w innym tomie. Pozostałe dziesięć to teksty nieznane dotąd czytelnikom. „Zostały skompletowane wcześniej za życia Terry’ego” – wyjaśniają osoby prowadzące oficjalny profil pisarza na Facebooku.

Zapowiadana książka to kolejne w dorobku twórcy „Świata Dysku” humorystyczne spojrzenie na święta. Adresowana jest „do młodych i niemłodych”. Dowiemy się z niej m.in. co by się stało, gdyby Święty Mikołaj poszedł do pracy w ogrodzie zoologicznym, wywołał chaos w sklepie z zabawkami, a nawet – został aresztowany za włamanie.

Światowa premiera książki zapowiedziana jest na październik. Ilustracje do zabawnych historii wykona Mark Beech, który stworzył już oprawę graficzną do dwóch innych zbiorków Pratchetta: „Smoki na zamku Ukruszon” i „Odkurzacz czarownicy”.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę anglojęzycznego wydania książki w wersji kolekcjonerskiej i standardowej:

[edm]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy