banner ad

Niepublikowany autor podszywał się pod Cormaca McCarthy?ego

14 lutego 2012

Osobą podszywającą się pod Cormaca McCarthy?ego na Twitterze okazał się niepublikowany dotąd pisarz ze Szkocji, Michael Crossan.

Młodego pisarza ?zauważono? w światku literackim, gdy jakieś trzy tygodnie temu założył na Twitterze konto, podszywając się pod autora ?Krwawego południka?. Na fałszywy profil udało mu się nabrać m.in. kanadyjską pisarkę Margaret Atwood, która szybko podzieliła się wiadomością o pojawieniu się w sieci słynnego samotnika ze swoimi kolegami po fachu, Neilem Gaimanem, Williamem Gibsonem i Amy Tan. Jak się jednak szybko okazało, konto nie należało do McCarthy?ego, gdyż nie posiada on nawet komputera.

Zanim administracja Twittera zdążyła usunąć fałszywe konto, Crossan zebrał grupę ponad sześciu tysięcy osób obserwujących profil.

?Początkowo moim zamysłem było, żeby dołączyć do Twittera jako ja sam i móc śledzić newsy ze światka literackiego? ? tłumaczy w wywiadzie dla The Atlantic Wire 42-letni Crossan. ?Wtedy zacząłem szukać Cormaca McCarthy?ego(?) Oczywiście nie było go na Twitterze. Pojawił się pomysł, żeby stworzyć parodię jego kanału.?

Błyskawiczna popularność zadziwiła Crossana, podobnie jak równie błyskawiczna likwidacja konta. Na swoim nowym, prywatnym koncie przeprosił pisarza i innych, którzy mogli poczuć się urażeni oszustwem.

?Moje odniesienia do rodzinnych posiłków i pikników były błędem. Rodzina to dla Cormaca Święty Graal. Żałuję, że nie pomyślałem o tym, zanim to zrobiłem.?

Michael Crossan wraz z żoną i dziećmi mieszka na zachodnim wybrzeżu Szkocji. Pracował jako fotograf, ale wziął urlop, aby móc poświęcić się pisaniu. Jak sam wyznaje, literaturą zajmuje się od dzieciństwa: ?Napisałem tyle opowieści, że mógłbym nimi wypełnić tuzin książek. I być może kilkanaście opowiadań, które mogłyby wypełnić jedną dobrą książkę.? Niestety, do tej pory żadna z nich nie została opublikowana.

Na zdjęciu załączonym do newsa Michael Crossan skryty za angielskim wydaniem „Drogi” McCarthy’ego.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy