Niemiecka książka napisana przez 4 690 autorów

27 marca 2013


4690 autorów z 59 krajów napisało wspólnie 304 stronicową książkę pt. „Der letzte satz” (z niem. „Ostatnie zdanie”). Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na hospicjum dziecięce w Syke (Niemcy).

Pomysłodawcami projektu jest dwójka niemieckich przyjaciół – Christian Hoffmann i Wolfgang Mindermann. W styczniu 2012 roku założyli oni stronę internetową. Zasady były proste: każdy z autorów miał 10 minut, aby umieścić jedno zdanie, zapoznawszy się przedtem jedynie z poprzednim zdaniem zamieszczonym na stronie. Każdy opisał więc historię z innego punktu widzenia, co doprowadziło do mnóstwa zabawnych zwrotów akcji.

Do projektu włączyło się łącznie 4690 osób, w tym wielu znanych niemieckich pisarzy, jak Frank Schätzing i Sven Regener, a także amatorzy rozsiani po całym świecie ? od USA poprzez Australię aż po Tybet. W ciągu roku napisali wspólnie książkę o objętości 304 stron.

Unikatowy egzemplarz w twardej, niebieskiej oprawie został zlicytowany na aukcji 25 marca. Do powszechnej sprzedaży trafiła z kolei edycja w miękkiej okładce.

Na zdjęciu załączonym do newsa Wolfgang Mindermann prezentuje egzemplarze „Ostatniego zdania”.

fot. Kinderhospiz Löwenherz

Tematy: ,

Kategoria: newsy