Nick Cave wydaje nową książkę poświęconą swojemu życiu i inspiracjom

21 listopada 2019


Wydawnictwo Canongate zapowiada na marzec 2020 roku wydanie nowej książki Nicka Cave’a. Publikacja, która tytuł wzięła z piosenki „Stranger Than Kindness”, ma być „podróżą za pomocą obrazów i słów do twórczego świata” artysty.

W książce „Stranger Than Kindness” znajdą się reprodukcje oryginalnych dzieł sztuki wybranych przez Cave’a, a także odręczne teksty piosenek, zdjęcia i inne osobiste artefakty, które układają się w historię życia, twórczości i inspiracji muzyka oraz eksplorują jego prawdziwe i wymyślone światy. Strona graficzna uzupełniona będzie komentarzami i przemyśleniami Nicka Cave’a oraz esejem pisarki Darcey Steinke.

Jak informuje wydawca, książka ma pytać o to, co kształtuje nasze życie i czyni nas tymi, kim jesteśmy, oraz sławić ciekawość i siłę twórczego ducha. Publikacja towarzyszy wystawie „Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition”, którą będzie można oglądać w Bibliotece Królewskiej w Kopenhadze od 23 marca do 3 października 2020 roku. Uznano, że jest na tyle ciekawa, że warto pomyśleć o wydaniu jej na szeroki rynek.

„Stranger Than Kindness” to już trzecia książka Nicka Cave’a, która ukaże się nakładem oficyny Canongate. Wcześniej wydawnictwo opublikowało powieść „Śmierć Bunny’ego Munro” oraz zbiór krótkich tekstów „Pieśń torby na pawia”.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy