Netflix zawarł wieloletnią umowę z Harlanem Cobenem. W planach aż 14 ekranizacji!

28 sierpnia 2018


Platforma Netflix zawarła wieloletnią, wyłączną umowę z autorem międzynarodowych bestsellerów Harlanem Cobenem. W ramach współpracy zrealizowanych zostanie aż 14 ekranizacji, zarówno w formie filmów, jak i seriali.

Umowa obejmuje nie tylko tytuły, które Harlan Coben już opublikował, ale również te, które dopiero mają się ukazać, jak chociażby zapowiadany na marzec 2019 roku thriller „Run Away”, opowiadającą o ojcu, który pewnego dnia przez przypadek natyka się w parku na swoją dawno nie widzianą, uzależnioną od narkotyków córkę i podąża jej śladem w głąb niebezpiecznego świata, gdzie rządzą kryminalne gangi, a śmierć jest na porządku dziennym.

Ekranizacje powstaną zarówno w języku angielskim, jak i innych (prawdopodobnie chodzi o rynek francuski, gdzie Coben cieszy się ogromną popularnością). Umowa wspomina o serialach i filmach pełnometrażowych, które będą miały premierę na platformie Netflix. Pisarz ma pełnić rolę producenta wykonawczego we wszystkich projektach.

Harlan Coben to jeden z najpopularniejszych autorów kryminałów i thrillerów. Jego trzydzieści wydanych dotąd książek zostało przetłumaczonych na 43 języki i sprzedało się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy. Przed podpisaniem wieloletniej umowy na wyłączność Netflix nakręcił we współpracy z pisarzem serial „Safe” z Michaelem C. Hallem, którego premiera odbyła się w maju 2018 roku.

„Wciągające powieści kryminalne Harlana są lubiane przez czytelników na całym świecie. Cieszymy się, że możemy kontynuować z nim naszą współpracę i realizować na podstawie jego trzymających w napięciu thrillerów oryginalne produkcje Netflix” – powiedział Erik Barmack z Netfliksa.

„Bardzo podobała mi się praca z ekipą Netfliksa nad serialem 'Safe’ i obserwowanie fantastycznej reakcji publiczności na całym świecie. Cieszę się, że mogę kontynuować naszą relację, aby tworzyć z nimi filmy i seriale na skalę globalną” – oświadczył Harlan Coben.

[am]
fot. Olivier Vigerie/Getty Images/Netflix

Tematy: , , , ,

Kategoria: film, newsy