Neil Gaiman skończy z podpisywaniem książek?

18 grudnia 2012


Autor „Amerykańskich bogów” i „Koraliny” zapowiedział, że trasa promująca jego najnowszą powieść będzie prawdopodobnie ostatnią, podczas której zamierza podpisywać książki.

„[Te spotkania] są męczące w stopniu trudnym do wyobrażenia” ? wyjaśnił Gaiman we wpisie opublikowanym dzisiaj na swoim blogu. „Uwielbiam poznawać ludzi, ale sześć godzin podpisania dla osób, stojących w kolejce po siedem godzin, nie jest zabawne dla nikogo.”

W związku z tym pisarz oświadczył, że spotkania, jakie zostaną zorganizowane z okazji wydania jego najnowszej powieści, zapowiadanej na czerwiec 2013 roku „The Ocean at the End of the Lane” (z ang. „Ocean na końcu drogi”), będą prawdopodobnie ostatnią okazją do zdobycia od niego autografu. Gaiman obiecał, że zrobi wszystko, aby przez rok poświęcony na promocję książki dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie był od dawna, a gdzie książka zostanie opublikowana ? w tym miejscu obok Brazylii pisarz wymienił również Polskę.

Wprawdzie autor „Koraliny” zastrzegł, że w przyszłości mogą pojawić się podpisane egzemplarz dostępne w przedsprzedaży, być może także – jeśli będzie miał ochotę – zdarzy mu wziąć udział w pojedynczych imprezach, podczas których będzie rozdawał autografy. Kiedy jednak cykl spotkań związanych z premierą „The Ocean At the End of the Lane” dobiegnie końca, więcej podobnych tras już nie będzie.

Zapowiadana na czerwiec 2013 roku „The Ocean At the End of the Lane” to opowieść o dzieciństwie i pamięci. Historia zaczyna się dla narratora czterdzieści lat wcześniej, gdy mieszkający u jego rodziny lokator ukradł im samochód i popełnił w nim samobójstwo, wzbudzając starożytne moce, które winny pozostać w spokoju. Teraz mroczne istoty spoza świata są na wolności, a główny bohater zrobi wszystko, żeby przeżyć. Jego jedyną ochroną są trzy kobiety mieszkające w gospodarstwie na końcu drogi. Najmłodsza z nich twierdzi, że jej staw wodny jest oceanem, najstarsza zaś pamięta Wielki Wybuch. Wydawca zapowiada, że „The Ocean At the End of the Lane” to poruszająca, smutna i przerażająca książka, która przedefiniuje współczesną fantastykę.

Na zdjęciu załączonym do newsa widok, który prawdopodobnie niebawem będzie należał do rzadkości: Neil Gaiman podpisujący książkę.

fot. Jutta @ Flickr

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy