Neil Gaiman i Chris Riddell zapowiadają kolejną wspólną książkę dla dzieci

9 czerwca 2020


Pisarz Neil Gaiman oraz ilustrator Chris Riddell ogłosili wydanie kolejnej ? po „Na szczęście mleko?” ? wspólnej książki dla dzieci. „Pirate Stew” (z ang. „Gulasz piracki”) trafi do sprzedaży jesienią.

Książka będzie miała rymowaną formę i opowie o pirackiej przygodzie pewnego rodzeństwa. Gdy rodzice postanawiają wyjść wieczorem z domu, zostawiają swojego synka i córeczkę pod okiem najbardziej niezwykłej opiekunki, jaką świat widział, a właściwie opiekuna. Ma długą brodę i hak zamiast ręki. Nazywa się Long John McRon i przedstawia jako kucharz okrętowy, bardziej jednak przypomina pirata.

„’Gulasz piracki’ narodził się na początku 2009 roku, kiedy napisałem na skrawku papieru trochę linijek wiersza o składnikach, które znalazłyby się w gulaszu pirackim. Przez lata trzymałem ten skrawek papieru w portfelu, co jakiś czas patrzyłem na niego i czułem się winny. Trzymałem ten skrawek papieru w portfelu i gdy mijały lata, patrzyłem na niego i czułem się winny. A potem mój syn skończył dwa lata i pomyślałem, że powinienem napisać książkę, którą mógłbym mu przeczytać, gdy będzie starszy. Przypomniałem sobie o skrawku papieru i wiedziałem, że nadszedł czas, aby opowiedzieć tę historię” ? skomentował Gaiman.

Ilustracje do „Pirate Stew” stworzył Chris Riddell, z którym pisarz współpracował już m.in. przy „Na szczęście mleko?”. Co więcej, jak powiedział rysownik, „starzy przyjaciele” z tamtej książki mają pojawić się w nowej historii. Autorzy nie wyjawili, o które postacie chodzi, ale można się domyślić, że będą to właśnie piraci.

Światowa premiera „Pirate Stew” zaplanowana jest na 1 października. Poniżej możecie posłuchać Neila Gaimana czytającego fragment książki i zobaczyć kilka ilustracji Chrisa Riddella:

Okładka „Pirate Stew” Neila Gaimana i Chrisa Riddella:

[am]
źródło: The Guardian

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy