banner ad

Nauczyciel zawieszony w obowiązkach, bo podarował 14-letniemu uczniowi „50 twarzy Greya”

7 maja 2013

nauczyciel zawieszony za "Pięćdziesiąt twarzy Greya"
Philip Aidoo, nauczyciel ze szkoły publicznej Eastern University Academy w Filadelfii, został zawieszony w obowiązkach po tym, jak kupił 14-letniemu uczniowi sadomasochistyczny bestseller minionego roku pt. „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

Matka chłopaka, Maya Ladson, była zszokowana, gdy znalazła kopię powieści E. L. James w plecaku swojego syna. Jeszcze bardziej zszokował ją fakt, gdy dowiedziała się, że młodzieniec dostał książkę od nauczyciela.

Zdaniem przedstawicieli szkoły nauczyciel poprosił uczniów o sporządzenie listy książek, które chcieliby przeczytać poza obowiązkowymi lekturami. Syn pani Ladson wpisał na swoją listę „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Nauczyciel podobno nie miał świadomości, o czym jest powieść. Zamówił ją za własne pieniądze wraz z tytułami podanymi przez pozostałych uczniów (wszystkie inne książki były odpowiednie dla ich grupy wiekowej).

Oburzona matka zgłosiła sprawę do władz szkolnych. Jak wyznała w rozmowie ze stacją telewizyjną NBC10, to „mało prawdopodobne, żeby nauczyciel, który uczy czytania(?) był nieświadomy zawartości materiałów, jakie daje swym uczniom”, dlatego żąda zwolnienia go z pracy.

Władze szkoły traktują jednak incydent jako niefortunną pomyłkę, toteż zawiesiły jedynie nauczyciela w obowiązkach na tydzień bez wynagrodzenia. Uchwalono również nowy regulamin, zgodnie z którym urzędnicy będą zatwierdzać każdy zakup dokonywany z myślą o studentach. Pani Ladson zapowiedziała z kolei, że nauczyciel nie został odpowiednio ukarany, dlatego zamierza protestować przed szkołą wraz z innymi rodzicami.

nauczyciel zawieszony za "Pięćdziesiąt twarzy Greya" - 2

Tematy: , ,

Kategoria: newsy