Natalia Fiedorczuk-Cieślak, tegoroczna laureatka Paszportu „Polityki”, pracuje nad nową powieścią

22 lutego 2017


Natalia Fiedorczuk-Cieślak, tegoroczna laureatka Paszportu „Polityki” w kategorii literatura, przyznanego za debiutancką powieść „Jak pokochać centra handlowe”, pracuje nad nową książką.

W wywiadzie, który ukazał się w „Tygodniku Powszechnym” (nr 6/2017), pisarka wyznała: „Robię teraz research do kolejnej książki wśród kobiet, które należą do wspólnot chrześcijańskich, bardzo konserwatywnych. Zawsze mnie interesowało, jak współcześnie tłumaczone jest posłuszeństwo biblijne, a moje rozmówczynie to osoby świetnie wykształcone, bardzo elokwentne. W pewnym momencie zaczęły mnie przekonywać, bo to, co mówią, ma ręce i nogi. Jak w przypadku hebrajskiego zwrotu ezer kenegdo, który nie oznacza wprost, jak głosi przekład, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc (Rdz 2, 18, 21), rodzaj usłużnego personelu ? tylko partnerstwo, wzajemność, opiekę. W przypadku takich rodzin znalezienie się w jasnym systemie kontekstów jest łatwiejsze niż w płynnym partnerskim związku, który cały czas jest negocjowany”.

Nowa powieść ma nosić tytuł „Ulga”, a ukaże się nakładem wydawnictwa Wielka Litera na początku 2018 roku.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak to kompozytorka, wokalistka i instrumentalistka znana m.in. ze współpracy z zespołami Happy Pills, Orchid i Urlatori e Łobuzzi. Występowała także z solowym projektem jako Nathalie and The Loners. W 2012 roku nakładem Fundacji Bęc Zmiana wydała książkę „Wynajęcie” poruszającą problem rynku mieszkaniowego i estetyki mieszkalnictwa w Polsce. Prozatorski debiut „Jak pokochać centra handlowe” ukazał się 2 listopada 2016 roku nakładem wydawnictwa Wielka Litera. Jak widać, współpraca z wydawnictwem będzie kontynuowana.

[am]
fot. Youtube.com/user/PolitykaPL

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy