banner ad

Nasza Księgarnia przeprosiła Znak za Koszmarnego Karolka

29 maja 2012


Kampania promocyjna książki to czasem delikatna materia. Przekonała się o tym Nasza Księgarnia, która musiała przeprosić na swojej stronie wydawnictwo Znak za zdyskredytowanie popularnego cyklu książek o Koszmarnym Karolku.

Kilka dni temu na stronie głównej wydawnictwa Nasza Księgarnia pojawiło się oświadczenie, w którym spółka, jako wydawca książki „Okropny Maciuś i Namolna Niania” autorstwa Małgorzaty Strękowskiej-Zaremba, „wyraża ubolewanie i przeprasza Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK za to, że „reklamując przedmiotową publikację, dopuściło się czynu nieuczciwej konkurencji, naruszając prawnie uzasadnione i chronione interesy tego Wydawcy”.

Podłożem sporu były prawdopodobnie materiały promujące książkę dla dzieci opublikowaną przez Naszą Księgarnię, która opowiada o przygodach Okropnego Maciusia. Pierwotnie opis książki zaczynał się od słów: „Znacie Koszmarnego Karolka? Okropny Maciuś bije go na głowę!”

Z racji tego, że wydawnictwo Nasza Księgarnia nie było w stanie udowodnić, że Okropny Maciuś bije Koszmarnego Karolka choćby o włos, w zrewidowanych materiałach promocyjnych wycofano się z powyższego niefortunnego wyrażenia i zastąpiono je ostrzeżeniem „Uwaga, łobuziaki! Okropny Maciuś nadchodzi!”

Koszmarny Karolek to cykl powiastek autorstwa mieszkającej w Londynie Francesci Simon, który sprzedał się na świecie w ponad 16 milionach egzemplarzy. Na podstawie książek zrealizowano 52-odcinkowy serial telewizyjny, show radiowe oraz pełnometrażowy film w 3D.

Na grafice dołączonej do newsa wykorzystano postacie z okładek „Okropny Maciuś ratuje wszystkich” opublikowanej przez wydawnictwo Nasza Księgarnia oraz „Koszmarny Karolek. Podręczny rocznik 2009” opublikowanej przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy