Narysował mapę Śródziemia na kubku ze Starbucksa

23 stycznia 2015

kubek-srodziemie-1
26-letni Liam Kenny z Liverpoolu spędził pięć godzin, odtwarzając mapę Tolkienowskiego Śródziemia na kubku po kawie ze Starbucksa.

„Nigdy przedtem nie widziałem czegoś tak szczegółowego na kubku i chciałem być pierwszym, który tego dokona” ? wyjaśnił motywy swojego działania w mailu wysłanym do „Huffington Post”. Aby kubek jak najwierniej oddawał wygląd starej mapy, Kenny nadał mu pożółkłą kolorystykę za pomocą nasączonej torebki herbaty.

kubek-srodziemie-2

Mapa na kubku powstała już kilka miesięcy temu, jednak rozgłos na całym świecie zyskała dopiero teraz, kiedy na pracę Brytyjczyka natknął się w sieci barista Starbucksa i opublikował ją na swoim profilu na Imgur, gdzie w ciągu jednego tygodnia zobaczyło ją blisko pół miliona osób.

kubek-srodziemie-3

Kennym natychmiast zainteresowały się media. Okazało się, że pracuje jako portier w Royal Liverpool Hospital i w szkole nie znosił sztuki, a talent do rysowania odkrył w sobie w wieku dziewiętnastu lat, gdy był bezrobotny. Od roku specjalizuje się w pokrywaniu rysunkami kubków ze Starbucksa. Właśnie pracuje nad serią postaci z „Gwiezdnych Wojen”.

http://instagram.com/p/uqjn4ZIeb3/

[am]
źródło: Huffington Post, Liverpool Echo

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy