Narnia, Śródziemie i inne fikcyjne miejsca pojawiły się na znakach drogowych w UK

20 marca 2018


Didcot w hrabstwie Oxfordshire wydaje się najnormalniejszym miastem w Anglii. Ostatnio jednak znalazło się niepostrzeżenie na granicy między światem rzeczywistym a fikcyjnym. Wszystko za sprawą napisów, które pojawiły się na znakach drogowych.

Niektórzy pisarze tak sugestywnie opisują wymyślone przez siebie światy, że czytelnicy mogą odnieść wrażenie, jakby istniały naprawdę. W Didcot ktoś postanowił pomóc tym, którzy mają braki w wyobraźni. Na pięciu znakach informujących o zjazdach z rond wzduż drogi A4130 pojawiły się nazwy: Narnia, Śródziemie, Nibylandia, Szmaragdowe Miasto i Gotham.

Wielu mieszkańców Didcot zaczęło udostępniać zdjęcia tablic drogowych w mediach społecznościowych. Jedna z kobiet skomentowała, że w piątek po południu widziała zakapturzonego mężczyznę w wieku dwudziestu kilku lat, który zamieszczał napis „Gotham City” na jednym ze znaków, kompletnie nie przejmując się tym, że ktoś na niego patrzy.

Rada hrabstwa napisała w oświadczeniu, że chociaż dodatkowe napisy na znakach są zabawne, to jednak należy je traktować jako czyn wandalizmu, który może rozpraszać uwagę kierowców.

[am]
źródło: BBC

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy