banner ad

Największy mural w Polsce powstanie w Łodzi i będzie przedstawiał Geralta z Rivii. Autorem projektu jest twórca komiksów Jakub Rebelka

13 września 2021

Wysokie na 78 metrów malowidło przedstawiające Geralta z Rivii powstanie na trzech ogromnych ścianach jednego z budynków osiedla Manhattan w Łodzi. Jak zapowiada łódzki magistrat, będzie to największy mural, jaki do tej pory powstał w Polsce.

Szczegóły na temat muralu do samego końca trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że twórcą projektu jest Jakub Rebelka, znany na świecie polski artysta komiksowy, autor m.in. „Miasta psów” i „Judasza”. Jego praca ma być inspirowana klasycznym obrazem „Wędrowiec nad morzem mgły” Caspara Davida Friedriecha.

Pod koniec ubiegłego i na początku tego tygodnia zostaną rozstawione rusztowania, na których niebawem pojawią się artyści. Prace nad muralem mają zająć około miesiąca, a ostateczny efekt poznamy w październiku. Łódzki magistrat informuje, że jeśli pogoda dopisze, to odsłonięcie zbiegnie się w czasie z 32. edycją Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

Łódzki wiedźmin ma mieć 2 tysiące metrów kwadratowych, co uczyni go największym muralem w Polsce i jednym z największych na świecie. Obraz zajmie trzy ponad 70-metrowe ściany na łódzkim Manhattanie, przy ul. Piotrkowskiej 182.

Shuggie Bain został uwieczniony na murach budynku w Glasgow! :)

Opublikowany przez booklips.pl Czwartek, 2 września 2021

 
Urząd Miasta w Łodzi podkreśla, że Geralt z Rivii to najbardziej znany na świecie bohater, a właściwie superbohater z Polski. Na dodatek jego autor, Andrzej Sapkowski, urodził się i mieszka w tym mieście, jest nawet jego honorowym obywatelem, dlatego mural będzie miłym akcentem dla uznania jego dorobku.

Największy mural na świecie znajduje się w Korei Południowej i również nawiązuje do literatury. Praca wykonana na silosie zbożowym przypomina półkę z książkami, po której przejeżdża rowerem młody chłopak. Symbolizuje to jego inicjacyjną podróż w dorosłość.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy