Najdłuższe książkowe domino – padł nowy rekord Guinnessa

10 września 2013

książkowe domino rekord - 1
27 sierpnia w Kapsztadzie (RPA) padł nowy rekord Guinnessa: najdłuższe na świecie domino ustawione z książek.

Łańcuch domina liczył 2 586 tomów i przy jego budowie współpracowali organizatorzy trwającego właśnie w mieście festiwalu literackiego Open Book oraz pracownicy Biblioteki Centralnej w Kapsztadzie, na terenie której odbywało się ustanawianie rekordu. Gdy ostatnia książka (trafnie zatytułowana ?Efekt domina?) przewróciła się, uściskom, pocałunkom, a nawet łzom radości nie było końca, co nie dziwi, biorąc pod uwagę tygodnie przygotowań, jakie pomysłodawcy poświęcili na realizację projektu. Teraz należy jedynie poczekać na weryfikację rekordu przez Zespół Zarządzający Rekordami Guinnessa.

książkowe domino rekord - 2

„Proces weryfikacji rekordu trwa od 8 do 12 tygodni, ale jesteśmy pewni, że pobiliśmy dotychczasowy” – powiedział Mervyn Sloman, dyrektor festiwalu Open Book.

Do tej pory najdłuższym dominem z książek mogła pochwalić się Biblioteka Publiczna w Seattle, gdzie pod koniec maja tego roku ułożono łańcuch składający się z 2131 książek. Organizatorzy festiwalu Open Book i pracownicy Biblioteki Centralnej musieli podjąć dwie próby, aby go pobić.

Poniżej możecie zobaczyć efekty ich starań. Oto nowe najdłuższe na świecie domino z książek:

książkowe domino rekord - 3

fot. Nardus Engelbrecht

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy