Nagroda literacka im. Janusza A. Zajdla może być twoja

2 lipca 2013

Zajdel może być twój
Marzysz o swojej nagrodzie literackiej? Nic prostszego. Nie musisz wcale pisać cenionych dzieł, wystarczy wejść na Allegro i zalicytować statuetkę Nagrody Zajdla zdobytą w 2008 roku przez Wita Szostaka za opowiadanie „Miasto grobów. Uwertura”.

„Nagroda Zajdla jest w polskiej fantastyce nagrodą najważniejszą, a towarzysząca jej statuetka ? statuetką najcięższą. Wymaga uwagi, bo jest mało stabilna, potrzebuje ciągłego adorowania i troski. Za poświęcony jej czas odpłaca sowicie, przecierana regularnie welurową szmatką lśni na półce, rozjaśniając życiowe ciemności” – zachęca do wzięcia udziału w licytacji Wit Szostak. Jak zauważa, statuetka „jest jeszcze młoda, w tym roku kończy 5 lat, więc nie pojawiają się u niej problemy wieku starczego ? pęknięcia, zaśniedzenia czy ubytki. Niestety, nie mogę dłużej zapewnić jej należytej opieki. Dlatego chętnie oddam ją w dobre ręce, by komu innemu sprawiała radość nie mniejszą niż mnie. A ponieważ dobrych rąk jest wiele, dlatego postanowiłem wystawić ją na aukcję”.

Dochód z licytacji ma wesprzeć fundusz Nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla, przyznawanej corocznie przez uczestników konwentu Polcon najlepszym ich zdaniem polskim powieściom i opowiadaniom fantastycznym wydanym w poprzednim roku kalendarzowym. Do tej pory Zajdlem wyróżnieni zostali m.in. Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski, Anna Brzezińska, Jarosław Grzędowicz i Feliks W. Kres.

W tym roku nominowani do nagrody w kategorii opowiadanie są:
Jakub Ćwiek za „Będziesz to prać!” (z tomu „Chłopcy”, wyd. Sine Qua Non)
Jakub Ćwiek za „Co było, a nie jest?” (z tomu „Chłopcy”, wyd. Sine Qua Non)
Jakub Ćwiek za „Kukuryku!” (z tomu „Chłopcy”, wyd. Sine Qua Non)
Jacek Dukaj za „Portret nietoty” (z tomu „Zachcianki”, wyd. Świat Książki)
Tomasz Kołodziejczak za „Czerwoną mgłę” (z tomu „Czerwona mgła”, wyd. Fabryka Słów)
Robert M. Wegner za „Jeszcze jednego bohatera” (z tomu „Herosi”, wyd. Powergraph)

W kategorii powieść nominowani zostali:
Jakub Ćwiek „Kłamca 4. Kill?em all” (wyd. Fabryka Słów)
Jarosław Grzędowicz „Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4” (wyd. Fabryka Słów)
Anna Kańtoch „Czarne” (wyd. Powergraph)
Robert M. Wegner „Niebo ze stali” (wyd. Powergraph)
Andrzej Ziemiański „Pomnik cesarzowej Achai. Tom 1” (wyd. Fabryka Słów)

Licytacja nagrody Wita Szostaka kończy się 9 lipca o 19:00. Jeśli chcecie powalczyć o statuetkę, wystarczy kliknąć tutaj.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy