Można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody Conrada dla najlepszego debiutu prozatorskiego
Jeszcze przez niespełna dwa miesiące (do 2 maja) można zgłaszać książki które powalczą o Nagrodę Conrada dla debiutów literackich w kategorii proza. Spośród dzieł pisarzy debiutantów opublikowanych w 2016 roku jury wskaże pięć nominowanych do zwycięstwa. Później głos zostanie oddany czytelnikom, którzy wybiorą laureata w plebiscycie internetowym. Zwycięzcę poznamy w październiku podczas finałowej gali tegorocznej edycji Festiwalu Conrada. Jest o co walczyć: laureat otrzyma czek na 30 tysięcy złotych i miesięczny pobyt rezydencjalny w Krakowie. Zwycięska książka będzie także promowana na łamach „Tygodnika Powszechnego”.
Nagroda Conrada jest częścią miejskiego programu wsparcia debiutów Krakowa ? Miasta Literatury UNESCO i stanowi wspólne przedsięwzięcie miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego, Instytutu Książki oraz Fundacji „Tygodnika Powszechnego”. Jej celem jest kreowanie nowych głosów w polskiej literaturze, zainteresowanie szerokiej publiczności twórczością debiutantów oraz wsparcie dla pisarzy w okresie między wydaniem pierwszej a drugiej książki. Przypominamy, że rok temu laureatką Nagrody Conrada została Żanna Słoniowska z powieścią „Dom z witrażem” opublikowaną przez wydawnictwo Znak Literanova.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłaszać można książki wydane w 2016 roku. Przeczyta je wnikliwie jury obradujące jak co roku w składzie: prof. Michał Paweł Markowski (przewodniczący), Urszula Chwalba, Inga Iwasiów, Grzegorz Jankowicz, Zofia Król, Michał Nogaś, Krzysztof Koehler oraz Joanna Szulborska-Łukaszewicz (sekretarz) i wskaże pięciu nominowanych. Ostatecznego wyboru zwycięzcy dokonają czytelnicy za pośrednictwem strony internetowej. Uroczyste wręczenie Nagrody tradycyjnie już uświetni finał Festiwalu Conrada, zaliczonego przez Penguin Random House do grona 20 wydarzeń literackich na świecie, w których trzeba wziąć udział. Dodatkowo, przez cały tydzień festiwalowy, w ostatnich dniach głosowania internetowego, odbywać się będą spotkania z nominowanymi.
Zgłoszenia do Nagrody Conrada można nadsyłać do 2 maja 2017 roku. W zgłoszeniu powinien zostać podany: tytuł książki, autor, wydawnictwo, rok wydania oraz numer ISBN. UWAGA: do zgłoszenia należy dołączyć siedem egzemplarzy książki.
Zgłoszenia można składać osobiście w Kancelarii Magistratu w Urzędzie Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3?4 (parter) lub drogą pocztową na adres: Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 11, 31-004 Kraków z dopiskiem na kopercie „Nagroda Conrada” (w przypadku przesyłek pocztowych decyduje data stempla pocztowego).
Pełny regulamin znajdziecie, klikając tutaj.
fot. Dorothy Cook
TweetKategoria: newsy