Mistrz świata w snookerze, Ronnie O?Sullivan, wydaje kryminał

9 lipca 2016

mistrz-snookera-napisal-kryminal
Pięciokrotny mistrz świata w snookerze, Ronnie O?Sullivan, napisał kryminał. Powieść zatytułowana „Framed” (z ang. „Wrobiony”) ukaże się w Wielkiej Brytanii w listopadzie.

Akcja książki rozgrywa się w latach 80. w bezwzględnym półświatku SoHo. Bohaterem jest młody człowiek imieniem Frankie James, którego matka znikła, gdy miał 15 lat, a ojciec siedzi w więzieniu za napad z bronią. Utrzymuje się z prowadzenia klubu bilardowego. I kiedy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, sprawy przyjmują zły obrót.

Frankie obiecał przed laty matce, że przypilnuje, aby jego młodszy, narwany brat trzymał się z dala od kłopotów. Tymczasem pewnego ranka Jack pojawia się w klubie ubrudzony czyjąś krwią, nie pamiętając, co robił poprzedniej nocy. Zostaje aresztowany i trafia do więzienia za zabójstwo swojej narzeczonej. Morderstwo to spowodowało, że wojna pomiędzy dwoma zwalczającymi się rodzinami mafijnymi w Londynie przybrała jeszcze bardziej brutalny charakter.

Frankie wie, że jeśli brat zostanie skazany, wydadzą na niego wyrok śmierci. Aby temu zapobiec, musi dowiedzieć się, kto i dlaczego wrobił Jacka. To oznacza, że będzie musiał wejść do świata bezlitosnych gangsterów i mataczących zabójców, którego przez całe życie próbował uniknąć. Czy będzie na tyle twardy i wystarczająco inteligentny, aby wyjść z tego starcia zwycięsko?

Jak zapowiada wydawca książki, Orion Books, czytelnicy odnajdą w niej liczne wątki autobiograficzne. Kiedy Ronnie był nastolatkiem, jego rodzice znalaźli się w więzieniu ? ojciec trafił tam za zabójstwo szofera jednego z braci Kray, matka wylądowała za kratkami za malwersacje finansowe. Chłopak musiał opiekować się swoją młodszą siostrą i doglądać rodzinnego biznesu. Ronnie ma już na koncie autobiografię, którą pomógł mu spisać Simon Hattenstone (książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa SQN).

[am]
fot. DerHexer/Wikimedia Commons

Tematy: , ,

Kategoria: newsy