banner ad

Milion egzemplarzy ?Dallas ?63? Kinga

5 stycznia 2012


Najnowsza powieść Stephena Kinga, ?Dallas ?63?, jest najlepiej sprzedającą się książką tego autora od wydanego w 1998 roku ?Worka kości?.

Od kilku tygodni ?Dallas ’63? (oryginalny tytuł powieści to ?11/22/63?) nie opuszcza 1. miejsca prestiżowej listy bestsellerów New York Times?a. Tytuł zajmuje również czołowe miejsca w zestawieniach najlepiej sprzedających się książek publikowanych przez wszystkie liczące się periodyki amerykańskie, m.in. Wall Street Journal, Los Angeles Times, USA Today czy Publishers Weekly.

Jak poinformował amerykański wydawca, po zaledwie dwóch miesiącach od światowej premiery ?Dallas ’63? liczba sprzedanych egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych wkrótce osiągnie okrągły milion. Biorąc jednak pod uwagę, że powieść sprzedaje się dobrze również w innych krajach, liczba ta może być o wiele większa.

Powieść odwołuje się do klasycznego motywu podróży w czasie. Korzystając z tajemniczego portalu na zapleczu małego baru, nauczyciel Jake Epping cofa się do 1958 roku i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy?ego. Ten prosty pomysł staje się dla pisarza pretekstem do odmalowania klimatu Stanów Zjednoczonych lat 60., reinterpretacji mitu o śmierci amerykańskiego prezydenta oraz stworzenia alternatywnej wersji historii. I chociaż los po wielokroć odkrywa przed bohaterem swoje złowrogie oblicze, zawalczy on zarówno o życie JFK, jak i o własne ? odnalezione w innym wymiarze ? szczęście.

Na zdjęciu załączonym do newsa Stephen King podczas promocji książki w muzeum poświęconym JKF w Dallas.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy