Michel Houellebecq wziął ślub!

23 września 2018


Michel Houellebecq, jeden z najwybitniejszych francuskich pisarzy, znany mizantrop i nihilista, opisujący pesymistyczne wizje zaniku relacji międzyludzkich, wziął po raz trzeci ślub! Wybranką jego serca jest Chinka Qianyun Li, zwana też Lysis.

Autor „Cząstek elementarnych” i „Uległości” strzeże swojego prywatnego życia. O ślubie zapewne byśmy się szybko nie dowiedzieli, gdyby nie uczestnicy tej uroczystości, którzy są dużo bardziej wylewni w ujawnianiu tego typu nowinek. Jedną z nich jest Carla Bruni-Sarkozy, żona byłego prezydenta Francji, która podzieliła się z setkami tysięcy internautów śledzących jej profil na Instagramie dwoma zdjęcia z zaślubin i życzeniami dla państwa młodych.

Ślub odbył się w piątek w ratuszu w 13. dzielnicy Paryża, zamieszkałej przez społeczność chińską, w której od wielu lat rezyduje Michel Houellebecq. Jak przystało na „wielkiego romantyka”, za jakiego sam się uważa, pisarz ubrany był w stylowy, szary frak i melonik. Panna młoda wybrała tradycyjną jasnoróżową suknię chińską.

W kameralnej uroczystości wzięło udział około trzydziestu gości. Świadkiem pana młodego był pisarz Frédéric Beigbeder. Pośród zebranych można też było spotkać Jean-Louisa Auberta, byłego gitarzystę zespołu Téléphone, który w 2014 roku nagrał płytę do wierszy Houellebecqa.

Wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać nowej powieści Houellebecqa, informujemy, że książka, której treść na razie nie została jeszcze ujawniona, zapowiedziana jest na styczeń 2019 roku. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Wydawnictwo W.A.B. planuje polską premierę w maju 2019.

[am]
fot. (1) fannyciskaisland/Instagram, (2-3) Carla Bruni-Sarkozy/Instagram, (4-5) fannyciskaisland/Instagram

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy