Michel Houellebecq i Gérard Depardieu grają wspólnie w filmie!

31 grudnia 2018


Najbliższy rok zdecydowanie będzie należeć do Michela Houellebecqa. Nie dość, że francuski pisarz wydaje właśnie swoją kolejną powieść, to na dodatek zgodził się wziąć udział w kolejnym filmowym projekcie, w którym występuje obok Gérarda Depardieu.

Niektórzy już zapowiadają, że będzie to duet na miarę Flipa i Flapa. W komedii „C’est extra” Houellebecq i Depardieu wcielają się w mężczyzn, którzy trafiają do Centrum Talasoterapii w Cabourgu. Obaj starają się przetrwać reżim zdrowotny i ścisłą dietę obowiązujące w instytucie, ale nadzwyczajne wydarzenia zakłócają ich plany.

Talasoterapia jest w ostatnim czasie bardzo modna. Zabiegi polegają na wykorzystaniu wody, mułu, alg, piasku, wodorostów, błota i innych substancji pochodzących z morza jako czynnika terapeutycznego. Talasoterapii używa się do walki ze stresem i przemęczeniem, pielęgnacji skóry czy detoksykacji organizmu.

Reżyserem „C’est extra” jest Guillaume Nicloux, który pracował już z Houellebecqiem przy filmie „Porwanie Michela Houellebecqa”. Ma również w dorobku produkcje z Gérardem Depardieu: „Koniec” i „Dolina miłości”. Tym razem Nicloux nakłonił do udziału w projekcie obu panów. Partnerować im będą na ekranie: Luc Schwartz, Maxime Lefrancois i Mathieu Nicourt. Zdjęcia do filmu trwały trzy tygodnie i dobiegły właśnie końca w Cabourgu. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, komedia powinna trafić do dystrybucji w 2019 roku.

„C’est extra” to kolejny już projekt filmowy w dorobku Michela Houellebecqa. Pisarz dobrze odnajduje się w konwencji komediowej, nie zapomina jednak również o swoich czytelnikach. 4 stycznia do sprzedaży we Francji trafi jego najnowsza powieść „Serotonina”. Polski przekład książki ukaże się w maju nakładem wydawnictwa W.A.B..

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy